Az ABB palettázórobotját is magában foglaló mobil csomagolórendszer jelentősen csökkenti az energiafogyasztást.
Az RMGroup LTF 800 mobil csomagolórendszere alapvetően egy komplett csomagolóüzem, amelyet egy nyergesvontatóra szerelnek. Az LFT 800 egyik végén beáramlik a nyersanyag, a másik végén pedig megjelenik a szállításra vagy raktározásra kész áru a megfelelő kiszerelésben, lezárt, minőségellenőrzött csomagokban, raklapokon. Az áru gyors raklapra helyezése nagy emelési teljesítményt igényel, amelyet ebben a rendszerben az ABB IRB 460 palettázórobot tesz lehetővé.
Az RMGroup rendszere gyors, 22 zsák/perc tényleges rakodási teljesítményre képes, ráadásul itt súlyos tárgyakról, például homokzsákokról van szó. A rendszer alkalmas bármilyen szemcsés vagy pelletált termékre, így például homok, sóder, magvak, állati takarmányok,stb. mozgatására, de módosítást követően alkalmassá tehető például burgonya és hagyma kiszerelésére is.
A nyersanyagok szállításának visszafogásával jelentősen csökkenteni lehet például az üzemanyagköltségeket. A nyergesvontatóra telepített gyárat az egyik feldolgozóüzemből el lehet szállítani a másikba, így a teherforgalom egyik viszonylatát akár meg is lehet szüntetni. Ez nemcsak az üzleti nyereségben érezteti kedvező hatását, de csökkenti az üzemanyag-felhasználást, az utak zsúfoltságát és hozzájárul a levegő tisztaságának javulásához.
A nagy gyártelepek rendszerint falják az energiát, rengetegbe kerül a fűtésük és hűtésük. Mivel az LFT 800 kompakt, zárt térbe telepíthető, a fűtési és hűtési költsége töredéke egy fix kiépítésű gyárénak. Emellett az LFT 800 pontosan szabályozható, ami különösen előnyös szempontnak tekinthető a hőmérsékletre érzékeny nyersanyagok esetében, és meghosszabbíthatja az élettartamát a mobil gyárban üzemelő gépeknek is. A rendszer másik járulékos előnye, hogy az alacsonyabb energiahasználat nyomán kisebb a környezeti hatás.
A decentralizált gyárak segítségével az üzleti vállalkozások is könnyebben alkalmazkodnak a vevői igények gyors változásához. A nyergesvontatóra szerelt gyárral egyszerűen le kell parkolni, csatlakoztatni kell az energiahálózatra, be kell kapcsolni, és máris kezdődhet a termék kiszerelése, ráadásul egy mobil gyár esetén lehet, hogy nem is kell több gyárat építeni, mivel a meglévő mozgó gyárat oda lehet telepíteni, ahol igény van rá.
Forrás: gyartasitrend; Képek: gyartasitrend;