A gélmanikűrről biztosan mindenki hallott már, és a nők nagy része ki is próbálta életében legalább egyszer. Viszonylag könnyű vele bánni, mutatós, és tartós is egyben, hiszen 2-3 hétig is szépen megmarad. Azonban a manikűr eltávolítása után a köröm elég rossz állapotba kerül, érdemes megfontolni, hogy mennyire ragaszkodunk a gélmanikűr használatához.
Ha valaki egyszer-kétszer kipróbálta, akkor jó eséllyel rá tud szokni, hiszen sokkal szebb lesz, mint a természetes körme. Maga a gélmanikűr nem annyira káros, hanem inkább a UV-sugárzás sokszoros használata teszi tönkre a körmöket.
Szakértők szerint miután kétszer egymás után használtunk gélmanikűrt, tartsunk egy 3 hónapos szünetet a következő alkalomig.
Nem csupán ez az egyetlen káros hatása a gélmanikűrözésnek. Az erős UV-sugárzás a bőr egészségét is befolyásolja, éppen ezért ajánlott egy speciális kesztyű alkalmazása, mely a kézfej nagy részét takarja, főleg, ha valakinek anyajegyei vannak.
A köröm legalább 3-5 rétegből áll, ha gélmanikűrrel fedjük be, akkor nem tud lélegezni, nem jut elég oxigénhez.
A géllakk eltávolításához egy speciális oldószert, vagy reszelőt használnak. Nem túl könnyű eltávolítani, és ilyenkor még a körömágy, a köröm körüli bőr szövete is megsérül.
Ha rendszeresen használunk géllakkot, és nem tudjuk tartani a 3 hónapos szünetet, akkor mindenképp figyeljünk oda étkezésünkre. Fogyasszunk több halat, tojást, vasban, cinkben, és C-vitaminban gazdag élelmiszereket.
Ha úgy döntöttünk, hogy műmanikűr mentes időszakot tartunk, vágjuk rövidre a körmeinket, és az első 2-3 hétben mindenképp végezzük védőkesztyűben a házimunkát, mosogatást.
Sőt, bekenhetjük egy proteinben gazdag, színtelen védőlakkal is a körmünk.
Forrás: tudasfaja.com