Home Sport Sporthirek A Ferencváros a Magyar Szuperkupát is megnyerte

A Ferencváros a Magyar Szuperkupát is megnyerte

Kállay Márk (jobbra) értékesítette az FTC-Telekom Waterpolo mindent eldöntő ötméteresétFORRÁS: MTI/SZIGETVÁRY ZSOLT

Ötből az ötödik döntőjét is megnyerte az FTC-Telekom Waterpolo férfi vízilabdacsapata.

A házigazda FTC-Telekom Waterpolo szerezte meg a férfi vízilabda Európai Szuperkupát, mivel az Eurokupa-győztes magyar együttes 7-7 után büntetőpárbajban jobbnak bizonyult a Bajnokok Ligája-nyertes görög Olympiakosznál a Komjádi Uszodában rendezett péntek esti mérkőzésen.

Nagy küzdelem, kölcsönösen agresszív védekezés jellemezte a nyitányt, és bő öt percnek kellett eltelnie, mire megszületett az első gól, méghozzá az FTC ausztrál légiósa, Aaron Younger jóvoltából. Szinte rögtön egyenlített az Olympiakosz, majd az első szünetig maradt az 1-1.

A második játékrész parádés görög ejtéssel indult, mi több: míg a Fradi játékosai sorozatosan a kapufát találták el, az emberelőnyökkel jobban sáfárkodó ellenfél előbb 1-3-ra, majd Kállay Márk szerencsés, a kapufáról végre befelé „szédülő” lövését követően 2-4-re alakította az állást.

A nagyszünet után afféle egyszemélyes show-műsor keretében Varga Dénes vette kezébe a karmesteri pálcát: miután a szerb Stefan Mitrovic 3-4-re javította az eredményt, az FTC olimpiai és világbajnoka mesterhármast produkált, és csapatkapitányának köszönhetően 6-5-re átvette a vezetést a magyar együttes.

A negyedik negyedben Mitrovic látványos duplázása után az Olympiakosz visszazárkózott 7-6-ra. Sőt, egy perccel a vége előtt a vendégek ki is egyenlítettek (7-7), és mivel több találat nem esett, jöhetett az ötméterespárbaj.

Ebben pedig a magyar együttes volt a jobb, míg a görögöktől ketten is hibáztak, az FTC részéről Varga, Vámos Márton, Younger és Kállay is betalált, így nyert, és háromszoros szuperkupagyőztessé lépett elő a Ferencváros.

Európai Szuperkupa:
FTC-Telekom Waterpolo – Olympiakosz (görög) 11-9 (1-1, 1-3, 4-1, 1-2) – büntetőkkel 4-2
az FTC góldobói: Varga 3, Mitrovic 2, Younger, Kállay 1-1, illetve Derviszisz, Nikolaidisz 2-2, Milonakisz, Murinisz, Geniduniasz 1-1

A legutóbbi 19 kiírásban mindig az első számú európai sorozat győztese diadalmaskodott, így tavaly is, amikor az FTC legnagyobb hazai riválisával, a Szolnokkal szemben maradt alul ötméteresekkel a vízilabdás „eurocsúcson”.

Mindig készülünk az ötméteresekre, de rendes játékidőben akartunk győzni. Fordulatos meccs volt, igazi döntő, amit a nézők is biztosan élveztek. Örülök, hogy sikerült trófeával kezdenünk az évet– mondta a mérkőzés után Vogel Soma, az FTC kapusa.

Vogel Soma, az FTC-Telekom Waterpolo kapusa volt a mérkőzés egyik legjobbja. FORRÁS: MTI/SZIGETVÁRY ZSOLT

„Rutinos csapat az Olympiakosz, fáradtan is jó döntéseket tudtak hozni. Fontos állomás az életünkben ez a trófea. A befejezéseink nehezen mentek, de szerencsére sikerült megfordítanunk a mérkőzést.Készültünk az ötméteresekre, ez is mindig egy forgatókönyv. Tavaly óta minden áldott héten foglalkozunk ezzel– értékelt Varga Zsolt, a Ferencváros edzője.

A zöld-fehérek 38 év után hódították el ismét az Európai Szuperkupát.

Az FTC-Telekom Waterpolo csapata óriási küzdelemben nyerte meg a Szuperkupát. FORRÁS: MTI/SZIGETVÁRY ZSOLT

forrás: hirado.hu

ElőzőEltűnt Kalányos Evelin Szamóca! Oszd meg, segítsük ezzel is a keresését!