17.9 C
2024. április. 27. szombat
HomeSportSporthirekA Ferencváros 6-0-s összesítéssel jutott tovább

A Ferencváros 6-0-s összesítéssel jutott tovább

A Ferencváros 2-0-ra győzött Dublinban, s 6-0-s összesítéssel ejtette ki a Shamrock Roverst. Következő ellenfele a máltai Hamrun Spartans lesz a Konferencia-liga 3. selejtezőkörében. A DVSC a száz percig tartó rendes játékidőben 2-1-re veszített az örmény Alaskert ellen. Összesítésben 2-2-re állnak, hosszabbítás következik.

A Ferencváros a Dibusz – Makreckis, S. Mmaee, Cissé, Ramírez – Zachariassen, Marquinhos, Sigér, Ben Romdan – Traoré, Varga tizeneggyel kezd, bevetésre kész Tokmac, Pászka és Lisztes is, mások mellett.

Sigér már a harmadik percben sárga lapot kapott.

(Debrecenben Manrique éles szögben, de nagy helkyzetbe került, miután a kapus elmozdult. Ám az oldalhálóba lőtt a védő.)

Agilisan játszik a Ferencváros, Traoré próbálkozik. A 13. percben a Shamrock veszélyeztett, Dibusz kétszer is bravúrral védett, egyszer pedig a léc segítette ki.

(Rossz hír Debrecenből: Usztinov fejesével vezet az Alaskert, amely így ledolgozta a hátrányát, 0-1, összesítésben 1-1.)

Burke 20 méterről szabadrúgást lőhetett, nem volt veszélyes.

A 30. percben Traoré Vargához passzolt, aki lövőhelyzetbe hozta Zachariassent, a norvég játékos labdája egy ír védőről pattant a kapust becsapva az ellenkező sarokba, 0-1, összesítésben 5-0 a Ferencváros javára.

Labdaszerzés után Sigér 16 méterről lőtt, de pont a kapu kepére, a kapus védett.

(Közben véget ért a KTE rigai mérkőzése, a magyar bajnoki ezüstérmes, a 95., majd a hosszabbításban a 122. percben is gólt kapott, 3-1-es vereséget szenvedett, 4-2-s összesítéssel búcsúzott.)

Közben eldőlt, hogy a Hamrun Spartans lesz a következő fordulóban a Ferencváros ellenfele, a máltai csapat 1-0-ra nyert Tbilisziben, 3-1-es összesítéssel ejtette ki a Dinamót.

Három új játékossal folytatja a Fradi, Sigér, Ramírez és Traoré lement, Owusu, Pászka és Esiti állt be.

A második félidőben eléggé eseményszegény a játék. Owusunak nem sikerült az utolsó csele, majd Zachariassen lőtt kapura, de maradt az 1-0.

Cissé megsérült, cserét kért. Lement Varga Barnabás is. Beállt Knoester és Lisztes.

(Hidegzuhany Debrecenben, az örmények már két góllal, 2-0-ra vezetnek, továbbjutásra állnak. Mimito a gólszerző.)

Owusu 17 méteres lövése a lécről pattant ki.

(Dzsudzsák Balázs visszaadta a reményt a Lokinak. Góljával most hosszabbításra áll a DVSC, 1-2.)

A Ferencváros meccsén mindenki azt várja már, hogy teljen le a kilencven perc.

Owusu a kapuba lőtt, de az aszisztens (és a vezetőbíró) szerint lesről, maradt az 1-0-s vezetés.

Lisztes kapásból lőtt, a kapus kezébe.

Marquinhos lövését az írek német kapusa fejjel hárította.

A 91. percben Samy Mmaee a hálóba lőtt, 2-0.

(A DVSC emberelőnybe került, de hosszabbításra áll az örmény Alaskert ellen.)

A Ferencváros 2-0-ra nyert, 6-0-val lépett tovább.

(A DVSC 2-1-re veszített, de kiharcolta Dzsudzsák Balázs góljával a hosszabbítást.)

(A hosszabbítás első felében nem esett gól, pedig a DVSC végigtámadta a 15+5 percet, Bárány még három méterről sem tudott a kapuba fejelni.)