13.9 C
2024. április. 25. csütörtök
HomeSportSporthirekA Ferencváros 2-0-ra nyerte a 230. derbit az Újpest ellen – fotók,...

A Ferencváros 2-0-ra nyerte a 230. derbit az Újpest ellen – fotók, videók

A Ferencváros 2-0-ra nyerte a 230. Fradi-Újpest rangadót. A hazaiak sikere gyakorlatilag teljesen megérdemeltnek mondható. Az Újpest büntetőt is hibázott, de gyakorlatilag teljesen veszéltelen volt a kapura. Volt különbség a két csapat között bőven.

A kezdőcsapatok

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Dvali, Heister – Laidouni, Somali – Zubkov, Mák, Tokmac – Boli.

Cserék: Bogdán, Szécsi, Frimpong, Haratin, Kovacevic, Civic, Sigér, Vécsei, Botka, Baturina, Isael, Skvarka.

Újpest: Pajovics – Risztevszki, Simon, Tallo, Kutrumpisz, Csongvai, Antonov, Mitrovic, Onovo, Pauljevic, Perosevic.

Cserék: Banai, Baosics, Máté, Bacsa, Stieber, Beridze, Cerqueira, Katona, Gigic, Szakály.

Háttér

A Ferencváros és az Újpest eddig 229 bajnoki meccset játszott egymással. Az örökmérleg 106 győzelem, 62 döntetlen és 61 vereség a Ferencváros szempontjából.

Még mindig tart az FTC hazai bajnoki veretlenségi szériája, a zöld-fehérek 2017. április 29. (Ferencváros–Vasas 1-2) óta nem találtak NB I-es mérkőzésen legyőzőre a Groupama Arénában. A klubcsúcsot jelentő sorozat jelenleg 56 mérkőzésnél (45 győzelem, 11 döntetlen) tart.

Az Újpest 2015. december 12. óta nem tudta legyőzni bajnokin a Ferencvárost, igaz akkor első magyar csapatként, a Groupama Arénában nyert 1–0-ra. Azóta 13 derbi, 8 Fradi-siker, 5 döntetlen.

A legutóbbi három derbi mindegyikén Franck Boli döntött, a Ferencváros elefántcsontparti csatára eddigi 12 bajnoki gólja negyedét az Újpest ellen szerezte. Boli ebben az idényben csak a Paks elleni bajnokin talált be, akkor kétszer is.

A meccs, percről – percre:

1. félidő

1. perc: A Ferencváros kezdi a 230. Derbit.

3. perc: Eddig szinte csak a Fradinál volt a labda. Egyik kapu sem volt még veszélyben.

6. perc: Az első lehetőség. Mák vitte le az alapvonalig a labdát, középre adását elcsípte Pajovics.

10. perc: Megint Fradi-helyzet. Zubkov két zseniális csellel jutott be, már csak Kutrumpisz volt előtte, de a görög szerelte az ukránt.

12. perc: Itt az első gól, Boli zseniálisan pörgette vissza Tokmacnak, aki be i s lőtte. Csak éppen les volt. Egy perccel később Mák vitte a lilák kapujára, Pajovics szép vetődéssel mentett. Most már állandósult a Fradi fölénye.

16. perc: A Fradi közönsége hangosan tapsol. A hazaiak nagy fölényben játszanak. Szinte csak náluk a labda, sorra alakítják ki a lehetőségeket, de nagy helyzet nem volt az elmúlt percekben.

18. perc: Hátul adogatott a Fradi, Dvali rontotta el, az Újpest majdnem elvette a labdát, de aztán sikerült tisztázni a hazaiaknak.

23. perc: Nagyon egyoldalú a meccs. A Fradi folyamatosan támad. Zubkov lőtte el messze főlé, ahogy két perce a szabadrúgást is. Rebrov nagyon mérges.

24. perc: Egy ritka, újpesti lehetőség. Tallo lövése megpattant Somálián, Simon éppen csak lemaradt a becsúszásával, Dibusz menteni tudott. Az ellentámadásból Boli próbálkozott 20 méterről, éppen csak mellé ment.

25. perc: Robert Mák óriási lehetősége, egy csellel többet mutatott be, mint kellene, a 16-oson belül szerelték. Futószalagon a Fradi-helyzetek. Boli lövését menti Pajovics.

29. perc: Tallo fejelte rá, de méterekkel mellé ment.

32. perc: Egy újabb Fradi-lehetőség, de utána Mitrovics káprázatos labdával indított Simont, aki botladozott, így Heister utolérte, és szerelte. Ez is helyzet volt.

38. perc: Megint az Újpest előtt adódik lehetőség. Simon most legyőzi Heistert, de lövése messze a kapu előtt ment el. Cserél az Újpest. Perosevics sérülés miatt cserél, Beridze fog beállni.

40. perc: Megszerzi a vezetést a Ferencváros. A 16-os előtt adogattak a hazaiak, Lovrencsics adta be, Tokmac megelőzte a védőjét, és a jobb alsóba fejelte.

42. perc: Az Újpestnek is volt lehetősége. Beridze fejesét tolta oldalra Dibusz. A gól után felélénkült az Újpest, volt némi nyomás a Fradi kapuján.

45. perc: Tokmac lépett ki, de hosszú volt a labda, Pajovics kirúgta előle.

45+2. perc: Két perc volt a hosszabbítás. Az Újpestnek a végén még volt egy gyors támadása, de lelassultak, Blazic a végén kifejelte a labdát. SZÜNET

2. félidő

46. perc: Folytatodik a meccs, nem volt csere.

48. perc: Boli lépett meg, ballal lőtte rá Lovrencsics indítását, de gyenge lövés volt.

52. perc: Elég sok hibával kezdte a második félidőt a Ferencváros. Több az eladott labda, ráadásul a saját térfelükön. Az Újpest próbálja ezt kihasználni, de ziccerük nincs. Beridze lőtt fölé. Mindenesetre az Újpest uralja az utóbbi perceket.

54. perc: Tallo addig cselezett, míg majdnem kicselezte magát a helyzetből. Végül rárúgta, Dibusz megfogta.

55. perc: Cserélni fog a Fradi, Dvali is megsérült, Frimpong áll be a helyére.

59. perc: Boli kapott kiváló indítást, ha átposszalja a másik oldalra Tokmac még nagyobb helyzetbe kerülhetett volna. De Boli a jobbnál is jobb helyzetet kereste, a végén szöglet lett.

61. perc: Már 2-0-ra vezet a Ferencváros. Mák szögletét Somalia kapásból vágta be. A brazil származású futballista hét és fél év után rúgott megint gólt az Újpestnek.

63. perc: Beridze csúszott rá Dibuszra, sárgát kapott cserébe.

65. perc: Cserék. Lejön Tokmac és Zubkov a Fradinál, helyükre Isael és Skvarka áll be.

70. perc: Megint a Fradi uralja a meccset.

72. perc: Isael szabadrúgásába Blazic fejel bele, de alaposan mellé ment. Előtte Antonov kapott sárga lapot a Lovrencsics elleni szabálytalanságért.

75. perc: Kettőt cserél az Újpest is. Mitrovics és Simon jött le, Szakály és Bacsa állt be.

76. perc: Az újpesti szögletet Csongvai fejelte alig fölé, ez nagy helyzet volt.

78. perc: Blazic adta rövidene haza, Dibusz elütötte Bacsát, 11-est kap az Újpest, Dibusz egy sárgát.

79. perc: Tallo rúgta a 11-est, nagyon csúnyán, messze a bal felső sarok mellé. Szokása kihagyni a 11-est, pár éve az Afrikai Nemzetek Kupáján követett el hasonlót. Csongvai is kap egy sárgát.

80. perc: Két Fradi-csere: Somalia és Mák jött le, Sigér és Haratin folytatja.

84. perc: Tallo és Kutrumpisz le, Gigic és Máté be, de előtte Bacsa sárgáját kell elkönyvelni.

86. perc: Isael bombáját ütötte oldalra Pajovics.

88. perc: Az Újpest rúghatott szögletet, de mentettek a hazai védők. Onowo is kapott egy sárga lapot.

90+2. perc: Három perc a hosszabbítás. Frimpong csúnya szabálytalanságot követett el, fejberúgásért pedig piros lap jár.

90+3. perc: Vége a találkozónak, a Ferencváros teljesen megérdemelten nyerte a 230. Derbit. Ez volt a Fradi 107. győzelme, az Újpest 2015 decembere óta továbbra sem tud bajnokit nyerni a Fradi ellen.