A fémszerkezetes csarnok építésének több előnye is van a vasbetonból készült csarnokhoz képest. Kezdve attól, hogy fémcsarnok esetén az építési költségek lényegesen alacsonyabbak.
Bár van egy téves elképzelés, miszerint a beton jobb az acélnál ellenállás tekintetében, az acélszerkezetnek vannak olyan jellemzői, amelyek egyértelműen „legyőzik” a betonszerkezetet. Nagyobb a rugalmassága, az egyenletessége is sokkal stabilabb, ami a csarnok építés során rendkívül fontos szempont. Valamint tartóssága is korlátlan, feltéve, hogy megfelelően karbantartják.
Rövidebb kivitelezési idő
A fémcsarnokok építésénél az összeszerelési idő sokkal rövidebb. Ha a Steellab teljes körű megoldását választja, sokkal hamarabb nekikezdhet vállalkozásának. A fémszerkezetes csarnokok egész évben beépíthetők, beleértve a szélsőséges időjárási viszonyok és/vagy negatív hőmérsékletű időszakokat is, ami a betonszerkezetek esetében nem tehető meg.
A kivitelezési idő jelentősen lecsökken a betonszerkezetek rendszereihez képest. Függetlenül attól, hogy ipari csarnokot vagy lakóépületet szeretne építeni, az acélszerkezet segít a projekt rövidebb időn belüli befejezésében. Ennek oka az a tény, hogy a fémszerkezetek már nem igényelnek további kikészítést vagy egyéb előkészítést. Probléma nélkül használhatóak, miután megtörtént szakszerű kivitelezésük.
A fémszerkezet sokkal sokoldalúbb, mint a beton
Sokkal nagyobb nyílásokat tesz lehetővé, mint a vasbeton. Így 35 m-nél nagyobb nyílású fémcsarnokok építhetők, míg repülőgéphangárok esetében akár 50-60 m-es vagy azt meghaladó nyílásokat is elérve. Betonszerkezetek esetén az építmény szabad nyílásait általában a szállítási lehetőség határozza meg, a nagyobb hosszúságú vasbeton elemeknél pedig jelentősen megnőnek a szállítási költségek, illetve a szállítási igény. Az elemeket előre le kell gyártani az építkezésen, ez jelentős többletköltségek és hosszabb kivitelezési időt jelent.
A rendkívül változatos konfigurációk megléte lehetővé teszi különböző egyedi fémcsarnokok építését, komplex konstruktív megoldásokat kínálva. A fémprofilok pedig olyan elemek létrehozását, amelyek klasszikus szerkezetből nem hozhatók létre
De ennek az anyagnak az egyik legfigyelemreméltóbb tulajdonsága az alkalmazkodóképessége, ami nagy jelentőséggel bír a meglévő csarnokok /építmények bővítése esetén.
Környezetbarát építési mód
Ezt a részletet is figyelembe kell venni, tekintettel arra, hogy a mai társadalom egyre nagyobb hangsúlyt fektet a szennyezettség mértékének csökkentésére. Az acél 100%-ban újrahasznosítható, ezenkívül az acélszerkezet építése során nincs építési hulladék.
A fémszerkezet elemei (pillérek, gerendák, panelek stb.) kisebb méretűek a hasonló betonelemek méreteihez képest, ami hatékonyabb helykihasználást eredményez. A záróelemek kialakítása a falakon és tetőn szendvicspanelekkel, lemezekkel sokkal előnyösebb és egyszerűbb. Ezenkívül az építmény felállításához használt fémszerkezetek újra felhasználhatók egy új projekt esetén.