Home Tudástár Technika, kommunikáció A Facebookon könnyebben megtalálhatják egymást a terroristák, migránsok és a bűnözők is..

A Facebookon könnyebben megtalálhatják egymást a terroristák, migránsok és a bűnözők is..

Kép: Hirmagazin.eu

A Facebookon sokkal könnyebben megtalálják egymást a terroristák (és a migránsok, bűnözök is..)

Kép: Hirmagazin.eu

A közösségi oldalt tanulmányozó kutatók megállapították, hogy a világcég szinte semmilyen akadályt nem gördített az Iszlám Állam leendő terroristái elé, akik egyszerűen az „ismerősnek ajánlás” funkcióval csaknem száz országból tudták felvenni egymással a kapcsolatot.

A cikk szerint a Facebook olyan algoritmusokat használ, amik összekapcsolják az embereket, ezt pedig kihasználhatják a dzsihadisták is.

Szerintünk, a cikknek igaza van, tökéletesen, de ha olyan a Facebook algoritmusa, akkor nem csak a terroristákról van szó, hanem a migránsokról és bűnözükről is. (szerk.)

A vélemények minél szélesebb skálájának teret adni és azonos értékeket valló közösségeket építeni – Mark Zuckerberg így határozta meg a Facebook előtt álló feladatokat 2017 tavaszán. A cégalapító elmondta: mindeközben persze nem feledkeznek meg arról sem, hogy a hálózat tagjait biztonságban tudják.

„A Facebook szélsőséges eszmék terjesztéséhez is hozzájárulhatott”  

Oknyomozó újságírók viszont kiderítették, a Facebook aktívan hozzájárulhatott a szélsőséges eszmék terjedéséhez. Sőt, a portál közreműködésével az Iszlám Állam terrorszervezet csaknem száz országból szervezett katonákat. A brit The Telegraph cikke szerint az Iszlám Állam több ezer támogatója vette fel egymással a kapcsolatot a portálon keresztül. Sokan épp a Facebook „ismerősnek ajánlás” funkciója által szereztek tudomást egymásról.

A kutatók úgy döbbentek rá erre, hogy hamis profilokat hoztak létre, majd elkezdtek szélsőséges tartalmú anyagokat és bejegyzéseket kedvelni. Egyikük az Iszlám Állam potenciális katonáival próbált kapcsolatba lépni. Ezt követően a közösségi oldal ismerősének ajánlotta a többi szélsőségest is. Egy másik kutató, a Fülöp-szigeteki dzsihadisták lázadásáról szóló anyagokat kedvelt. Közösségi oldalán ezután néhány óra alatt többtucatnyi, a térségben élő szélsőségest ajánlott fel.

„Vannak bizonyos tartalmak, amiket természetesen nem engedünk megjelenni. A gyűlöletbeszédet, terrorista tartalmakat, meztelenséget vagy bármit, ami a közösség biztonságát veszélyezteti” – közölte Mark Zuckerberg alig több mint egy hónapja kongresszusi meghallgatásán, ahol a közösségi portálon tapasztalható politikai és világnézeti cenzúráról is faggatták. Számonkérték rajta, hogy háttérbe szorította a konzervatív és keresztény véleményeket. Rutinszerűen elrejtette, gyakran indokolatlanul törölte a jobboldali hírportálok posztjait.

Ezzel a gyakorlattal a magyarországi választások előtt is szembesülhettek a hazai felhasználók.

A The Telegraph által nyilvánosságra hozott kutatásból kiderült: miközben a Facebook a jobboldali híreket cenzúrázva befolyásolni próbálja a felhasználók véleményét, a terrorista tartalmakat szűrés nélkül, szabadon engedi áramlani. Sőt, egyenesen segíti, hogy a szélsőségesek egymásra találjanak a közösségi oldalon. A dzsihadisták ezt kihasználva könnyen radikalizálhatják is a szélsőséges eszmék iránt fogékony felhasználókat.

Forrás: M1 Híradó

ElőzőFigyelem! Díjkitűzés: 100.000.- Ft a nyomravezetőnek! (Olvasd el és nézd meg a videót!)
KövetkezőAz év hüllője az elevenszülő gyík (Olvasd el és nézd meg a videót!)
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás