A dohányzás elrettentésére születtek meg a dohánytermékeken azok a hihetetlenül csúnya képek. Meglepő módon ez sem rettenti el az embereket a füstöléstől, hiszen ennek ellenére is nagyon sokan dohányoznak és nem kívánnak leszokni erről a káros szenvedélyről.
A kutatások pedig igazolják, hogy nemcsak a testi egészséget veszélyezteti a dohányzás, hanem az agy működésére is negatívan hat.
A cigarettában nikotin van, ami úgy viselkedik, mint egy neurotranszmitter. Ez aktiválja a dopamint, amitől kellemes érzés keletkezik az emberi szervezetben. Az agynak azonban egyre több és több nikotinra van szüksége ahhoz, hogy ez a kellemes, boldog érzés újra felszínre törjön. Amikor valaki szeretne leszokni a cigarettáról, azért lesz ingerlékeny, mert a szervezete nem kapja meg a nikotint, ami ezeket a jóleső érzéseket kiváltja benne.
A dohányzás elrettentésére születtek meg a dohánytermékeken azok a hihetetlenül csúnya képek. Meglepő módon ez sem rettenti el az embereket a füstöléstől, hiszen ennek ellenére is nagyon sokan dohányoznak és nem kívánnak leszokni erről a káros szenvedélyről. A kutatások pedig igazolják, hogy nemcsak a testi egészséget veszélyezteti a dohányzás, hanem az agy működésére is negatívan hat.