A candida diéta

Ha bélflóránk egyensúlya felborult a candidiasis miatt, fontos, hogy helyreállítsuk az emésztést. A kezelés mellett mindenképpen diétára van szükség. Habár a candida diétát elsősorban a gomba elszaporodásának megfékezésére találták ki, hatékony fogyókúrának is bizonyul, így az is alkalmazhatja, aki meg szeretne szabadulni néhány kilótól.

A candida diéta

Az étrend szigorú megkötéseket tartalmaz, de ahogy a mondás is tartja: valamit valamiért. Ha az első hetet kibírtuk, már nem tűnik majd annyira nehéznek a lemondás. Mivel a candida szénhidráttal táplálkozik, ezért minden cukor alapú ennivalótól meg kell fosztanunk magunkat, még a méztől és a legtöbb gyümölcstől is, a befőttektől, a gyümölcslevektől, az üdítőitaloktól, valamint a tartósított, előre csomagolt termékektől, ugyanis ezeket gyakran cukor segítségével konzerválják.

Az élesztőt tartalmazó élelmiszerek szintén tiltottak, mint például a kenyérfélék, a tejtermékek, a sajtok (különösen a penészes sajtok), a felvágottak, az ételízesítők, a bor és a sör. A keményítő tartalmú ételek sem megengedettek, mint a fehér rizs, a tészták, a fehérkenyér és minden, ami fehérliszt felhasználásával készült.

Az immunrendszer felerősítése érdekében vitaminban és ásványi anyagokban gazdag étrendet ír elő a diéta. Friss zöldségeket (paprika, káposzta, spenót, sóska, saláta, brokkoli, paradicsom, padlizsán, fokhagyma, vöröshagyma, karfiol, karalábé) és alacsony szénhidráttartalmú gyümölcsöket (alma, cseresznye, meggy, eper, málna, ribizli, szeder szilva, narancs, kivi) naponta 3-5 alkalommal együnk.

Gabonafélékből a teljes kiőrlésűek javasoltak, ehetünk élesztő nélkül vagy kovásszal készült félbarna-barna kenyerek, durumtésztát. Szintén az emésztőrendszer kitisztulását segítik a natúr joghurtok, természetes érlelésű sajtok, illetve a tengeri halak, baromfifélék, tojás, olajos magvak fogyasztásával tegyük változatossá étrendünket. Kiegészítésként naponta minimum fél óra könnyű testmozgás javasolt.

Forrás: lifepress

Exit mobile version
Megszakítás