Home Sport Sporthirek A búcsúzó Szalai Ádám pazar góljával győzött Magyarország Németország ellen..

A búcsúzó Szalai Ádám pazar góljával győzött Magyarország Németország ellen..

1663960167 jjytkqsq2 md

A magyar válogatott Lipcsében játszotta ötödik mérkőzését az A-divízió C csoportjában. Marco Rossi együttese a csapatkapitány sarkazásával az 1954-es vb után először verte Németországot tétmeccsen.

A magyar labdarúgó-válogatott Lipcsében játssza ötödik mérkőzését a Nemzetek Ligája A-divíziójának 3. csoportjában. Marco Rossi együttese a németek elleni idegenbeli mérkőzésig négy meccsen 7 pontot szerezve vezeti a csoportját.

A legfontosabb – és legérdekesebb hírek itt! Kattints és szólj hozzá, ha tetszik, osztd meg a legérdekesebb – és legizgalmasabb tartalmakat!

Marco Rossi a mérkőzés előtt azt jelölte meg a mai és a hétfői, budapesti, olaszok elleni mérkőzések alapcéljául, hogy sikerüljön kiharcolni a bennmaradást. Ez ma kétféleképpen teljesülhet: a magyar csapat pontot szerez Lipcsében, vagy az angolok nem tudnak nyerni Milánóban, az olaszok ellen.

A német válogatott összeállítása: Ter Stegen – J. Hofmann, Süle, Rüdiger, Raum – Kimmich, Gündogan – Gnabry, Th. Müller, Sané – Werner. A magyaré: Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai Attila – Fiola, Nagy Ádám, Schäfer, Kerkez – Gazdag, Szoboszlai – Szalai Ádám.

Kerkez Milos először játszik a magyar válogatottban. Vajdasági születésű, itthon a Győri ETO játékosa volt, az AC Milan vitte külföldre, ott az U19-es csapatban játszott. A mostani szezonban alapember a holland élvonalban, az alkmaari AZ-ben.

Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a nyáron elhunyt Uwe Seeler emlékére és tiszteletére.

Bátran kezdett a magyar csapat. Szoboszlai veszélyes beadása után Rüdiger tisztázott. Kiegyenlített játékot hozott az első tíz perc, valamivel nálunk volt többet a labda.

A 17. percben egy szöglet után Szalai Ádám sarokkal, a rövid saroknál, a kapunak háttal állva a kapuba segítette a labdát, 0-1.

Magyarország ebben a pillanatban biztos csoportgyőztes.

Joshua Kimmich sárga lapot kapott.

Gyors szabadrúgás után Fiola beadta a labdát középre, mégpedig a balhátvéd helyéről, Gazdag lőtt, de nagyon közel volt hozzá Ter-Stegen, a barcelona kapusa hárítani tudott.

Vitát keltett, hogy Szoboszlai szögleténél nem tudta elvégezni a munkáját, mert folyamatosan dobálták, papírgalacsinnal fejbe is találták.

A másik oldalon Thomas Müller fejelt, Gulácsi védett, ez helyzet volt.

A félidő hajrája, utolsó hét-nyolc perce német fölénnyel, de újabb helyzet nélkül telt. A magyar válogatott 1-0-s vezetéssel zárta az első játékrészt.

Sané nehéz szögből lőtt, Gulácsi jól zárta a szöget, lábbal védett.

Lesgólt lőtt Thomas Müller az 53. percben, Hoffmann lesről adta vissza neki a labdát.

A 60. percnél tartunk, állandósult a német fölény.

Gazdag Dániel helyére Kleinheisler László, Szalai Ádáméra Ádám Martin állt.

A csoport másik mérkőzésén Raspadori góljával vezetést szereztek az angolok ellen.

Két ifjú sztár szállt be a németekhez, Havertz és Musiala.

A 71. percben Aádám Martin 14 méteres lövését Ter-Stegen vetődve védte.

Lang fejjel mentette Kimmich kapura tartó lövését.

Nagy Ádám helyett Callum Styles folytatja.

Szoboszlai Dominik is kidolgozta magát, Nego a pályán. A németeknél Thomas Müller helyét Nketcha.

Kleinheisler óriási helyzetbe került, de Ter Stegen megint nagyot védett.

Lecsorogtak az utolsó percek, vége! 1-0-ra nyert a csapat.

Nyitókép: MTI/Illyés Tibor