Szolidaritást vállalt a Fekete-Győr Andrással és Szarvas Koppány Bendegúzzal.

A korrupciós bűncselekmények miatt letartóztatásban lévő baloldali óbudai polgármester továbbra is politikai koncepciós per áldozataként tekint magára, legújabb üzenetében szolidaritást vállal két, erőszak miatt jogerősen elítélt momentumos politikussal.

„Szolidaritást vállalok minden politikai koncepciós perben meghurcolttal, így Fekete-Győr Andrással és Szarvas Koppány Bendegúzzal is! Álljunk ki minden politikai üldözött mellett!” – írja szerda reggel a jelenleg is letartóztatásban lévő Kiss László óbudai polgármester az adminok által kezelt Facebook-oldalán, amelyet kérésére a kézírásos magánleveleiben küldött iránymutatása alapján, nyilvánosságnak szánt szövegeivel frissítenek.

Ahogy arról beszámoltunk, hat évvel az úgynevezett túlóratörvény miatti tüntetések után született meg a jogerős ítélet Fekete-Győr András, a Momentum egykori elnöke ügyében. A politikust csoportosan, társtettesként elkövetett, hivatalos személy elleni erőszak vádjában első fokon felmentették, a jogerős ítéletben viszont két év felfüggesztett börtönbüntetést kapott. Az ügy elsőrendű vádlottját, a szintén momentumos Szarvas Koppány Bendegúzt is elítélték: ő 2 év szabadságvesztést kapott 3 évre felfüggesztve.

Kisst László óbudai polgármester augusztus közepe óta van letartóztatásban. Őt azzal vádolják, hogy 2019-es polgármesterré választása után korrupciós hálót épített ki: megbízásokat adott baráti cégeknek, de ezek összegének egy részét visszakövetelte saját magának. Kiss László 2024. december 16-ig előzetesben lesz.

Hiába az előzetes, Kiss Lászlónak havi 195 ezer forint jár útiköltségre

Az előzetes letartóztatásban lévő óbudai polgármester juttatásainak megvonását kezdeményezte a kerületi képviselő-testület egyetlen Mi Hazánk által delegált tagja.

Hétfő reggel, a polgármesteri hivatal előtt tartott sajtótájékoztatóján Marosvölgyi Anna arról beszélt: augusztus közepe óta van a polgármester előzetes letartóztatásban, a képviselő-testület alakuló ülésén a baloldali többség mégis 1,3 milliós havi tiszteletdíjat és 195 ezer forintos útiköltség-térítést szavazott meg neki.

Hangsúlyozta: annak ellenére tettek így, hogy Kiss László nyilvánvalóan nem tud eleget tenni olyan, törvényben előírt kötelezettségeinek, mint a feladatok személyes ellátása vagy a munkahelyén való megjelenés.

Munkavégzés hiányában tiszteletdíj nem jár – jelentette ki a politikus, jelezve, kezdeményezte, hogy vonják meg a kerületvezető tiszteletdíját, útiköltség-térítését pedig a polgármester ajánlja fel valamelyik, a kerületben működő civil szervezetnek.

Marosvölgyi Anna hangsúlyozta: a Mi Hazánk Mozgalom az egyetlen parlamenti párt, amely szorgalmazza a képviselők mentelmi jogának megszüntetését és „a politikusbűnözés visszaszorítását”.

Persze ezek csak olyan kezdeményezések, amelyek arra jönnek létre, hogy a népet hülyítsék – mert minden történés ennek ellentmond, pl. ez is: A börtönben tette le esküjét Óbuda újraválasztott polgármestere. (Hirmagazin.eu)

Kiss László letette polgármesteri esküjét először az ügyvédje jelenlétében, másodszor a képviselőtestület ülésével egy időben. Az ülésen kerület jegyzője felolvasta Kiss levelét.

A korrupció gyanúja miatt letartóztatott Kiss László polgármester azt írta, kizárólag a kerület érdeke vezérli – írja a 444.hu.

„A Magyar Köztársaság szabad polgáraként esküszöm, hogy minden tettemmel a jelenlegi diktatórikus politikai hatalom lebontásán dolgozom, hogy Hazánk mihamarabb újra szabad választásokon választhasson legitim kormányt” – mondta esküjét, majd azzal folytatta, hogy oligarchákkal ezután sem alkuszik, valamint elutasítja az „állami intézményesített keresztényüldözést”, szolidaritást vállal Iványi Gáborral és más, „politikai okokból üldözött keresztényekkel”.

Kiss László önmagára politikai bebörtönzöttként utal, és követeli valamennyi politikai fogoly szabadon bocsátását, a politikai perek előkészítésének befejezését, különösen az Iványi Gáborék elleni eljárásokat.

Megismételte, hogy szabad polgárként áll ki a szabadság és az esélyegyenlőség mellett, elutasítja a „jelenlegi emberellenes rendszer uszító politikáját”, valamint esküszik, hogy mindent megtesz a kormányváltásért.

Azt is hozzátette, hogy magát Óbuda törvényes polgármesterének tekinti, nem ismeri el és nem tekinti jogszerűnek a jogaitól való megfosztást. Állítása szerint nem követett el törvénytelenséget, kreált ügy folyik ellene, valamint a nyomozati anyagok kiszivárgását is kifogásolta.

Az óbudai Fidesz-frakció vezetője, Puskás Péter a levél felolvasása közben már egy tollal kopogott az asztalán, de csak azután kapott szót, hogy a jegyző végzett a felolvasással. A fideszes képviselő „szánalmasnak tartja, ami a kerületben folyik”, a levél felolvasásával pedig szerinte „megbecstelenítették az egész III. kerületi önkormányzatot”.

„A börtön ablakából”

A nyolc órára meghirdetett alakuló ülés kezdetén a hvg.hu tudósítása szerint aktivisták kezdték el játszani hangszórón, hogy „a börtön ablakából soha nem süt ki a nap”. (Valójában a dalszöveg szerint „a börtön ablakába soha nem süt be a nap”.) Az aktivisták a hvg.hu szerint a Fidelitastól jöhettek. Közben az épülettel szemben egy molinón az „elég a Kiss László-féle DK-s korrupcióból” molinót tartották fel.

Mint arról az Infostart is beszámolt, Kiss László polgármestert augusztusban gyanúsította meg és hallgatta ki a Központi Nyomozó Iroda. A polgármestert vezető beosztású személy által az előnyért hivatali helyzetével egyébként visszaélve, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása bűntettével, valamint más bűncselekmények elkövetésével gyanúsítja a főügyészség. A vád szerint elfogadott 18 millió forint vesztegetési pénzt. Kiss László az eljárás során is visszautasította a vádakat. Előző alpolgármestere, Czeglédy Gergő is letartóztatásban van, 100 millió kenőpénz átvételének gyanúja miatt, ő is tagadja a vádakat.

Forrás1

Forrás2

Forrás3

Hirmagazin.eu