Hirmagazin
Image default
Bűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfó

A biztonságos közlekedés érdekében tartottak ellenőrzést a Kaposvári Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának munkatársai

A Kaposvári Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának munkatársai 2018. február 1-jén célirányos ellenőrzést hajtottak végre Kaposváron. (2018. 02. 02., péntek, Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság)

A közlekedésrendészeti akció során a rendőrség kiemelt figyelmet fordított a passzív biztonsági eszközök – vagyis a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszer és a bukósisak – előírásszerű használatának ellenőrzésére, valamint a kézben tartott mobiltelefon vezetés közbeni használatára.

A közúti közlekedési balesetek jelentős része gondatlan magatartásra vezethető vissza, azonban körültekintő, figyelmes vezetéssel, a szabályok betartásával a balesetek nagy része elkerülhető, a passzív biztonsági eszközök használatával pedig a sérülés súlyossága mérsékelhető. A biztonsági öv használata a gépkocsi vezetőjének és utasainak egyaránt kötelező.

Vezetés közben mobiltelefont használni veszélyes, ugyanis ilyenkor általános figyelemcsökkenés tapasztalható, kevésbé képesek a környezetre figyelni. A sofőrök telefonálás közben jellemzően lassabban reagálnak a közúti jelzésekre, illetve egyes jelzőtáblákat észre sem vesznek, továbbá növekszik a fékezési késedelmi idő.

A rendőrök a kaposvári ellenőrzés során közel száz járművezetővel szemben intézkedtek, amelynek eredményeként 6 fővel szemben szabtak ki közigazgatási bírságot biztonsági öv használatának elmulasztása miatt, további 5 sofőrt kézben tartott mobiltelefon-használat miatt, 1 főt pedig ittas járművezetés miatt szankcionáltak. A szabályosan közlekedők azonban a Somogy Megyei Balesetmegelőzési Bizottság jóvoltából jégkaparót, láthatósági mellényt, illetve illatosítót kaptak ajándékba.

A fokozott ellenőrzések Somogy megye közútjain a jövőben is folytatódnak.

Forrás: police.hu

Kapcsolódó hírek

Kövér László házelnök büntető feljelentést tett a korábbi parlamenti (füstgyertyázásos rendbontás) miatt Bedő Dávid, Hadházy Ákos, Lőcsei Lajos és ismeretlen tettesek ellen..

Géza

Gyors ítélethozatal és szigorú büntetés: a közbiztonság záloga .. Köszönjük!

Géza

Fekete autóba próbálnak becsalni gyerekeket? Megszólalt a rendőrség.. (18+)

Géza