Home Főhírek Belföldi hírek A bevándorlás nem lehetőség, hanem probléma, mondta Orbán Balázs, a Századvég kutatási...

A bevándorlás nem lehetőség, hanem probléma, mondta Orbán Balázs, a Századvég kutatási igazgatója

forrás: Kossuth Rádió – 180 perc

Ausztriában egy kvóta (37 500) alapján maximalizálnák a beadható menedékkérelmek számát – hangzott el a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.

Orbán Balázs, a Századvég kutatási igazgatója, a Migrációkutató Intézet vezetője azt mondta: függetlenül attól, hogy a befogadáspárti kultúra fennmaradni látszik, immár Németországban is arról beszélnek, hogy a most érkezők számát radikálisan csökkenteni kell. Ha egy befogadóországban ilyen döntés születik, az dominóként hat a tranzitországokra is. Ezért a macedón, a horvát, a szerb reakciók sem tűnnek logikátlannak – magyarázta a szakember.

A bevándorlás nem lehetőség, hanem probléma, mondta Orbán Balázs, a Századvég kutatási igazgatójaOrbán Balázs, a Századvég kutatási igazgatója. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Függetlenül attól, mit gondolunk a bevándorlásról, a most nagy számban érkező migránsok nem lehetőségként jelennek meg az európai térben, hanem problémaként. Németország stratégiája, hogy a külső partnereket, a balkáni régiót megpróbálja pufferzónaként felhasználni, s így csökkenteni a bevándorlók számát. A mostani bejelentés konzekvenciája, hogy az Európai Unió és intézményei kudarcot vallottak a migrációs válság kezelésében – szögezte le.

Sem az Európai Bizottság, sem az Európai Parlament, sem a tanács nem tudott hatékony válaszokat adni, ezért a tagállamok kezükbe vették a helyzet rendezését. Ez egy szomorú jele az Európai Unió, mint intézmény, működésképtelenségének – hangoztatta.

Úgy vélte: van esély Schengen megmentésére, a kérdés az, van-e politikai akarat ehhez. Schengent meg tudnánk menteni mi, európaiak, ha a külső határokat erősítenénk meg – fogalmazott.

Az Ön böngészője nem támogatja a hanganyag lejátszását!

 


Orbán Balázs a 180 percben

Idén minden egyes felmerülő ügy két kérdés köré csoportosítható. Az egyik, hogy a most érkezettek integrálhatóak-e vagy sem. Ez egy probléma vagy lehetőség. Erről szól Párizs, erről szólnak a kölni események. A másik, hogy az Európai Unió egy föderatív struktúra vagy nemzetállamok Európája legyen. A davosi fórumon résztvevők mindkét kérdésben elég markánsan azt az álláspontot támogatják, ami nem feltétlenül arra utal, hogy az Európai Unió ilyen formában fenn fog maradni – jegyezte meg.

 

Exit mobile version
Megszakítás