Ha túlságosan hosszú ideig vagy túlélő módban, akkor utána lehetséges, hogy szükséges lesz egy kiadós regenerációs fázisra.
A germán új medicína szerint nem véletlenül kapjuk el a náthát, vagy leszünk betegek. A megfázás összekapcsolható az életedben történt eseményekkel, de nem azokkal amikre most gondolsz. Rendszeresen kezet mosni, és C vitamint enni nagyon jó dolog, de nem ezekre gondolok.
A kutatók rájöttek arra, hogy minden betegségnek két fő fázisa van. Az egyik az úgynevezett aktív konfliktus fázis, és a másik a vagatonikus gyógyulási folyamat. A legtöbb kutató és hivatásos orvos ezek közül csak a másodikat ismeri, mert ebben jelentkeznek a negatív tünetek, úgy mint a köhögés, láz, orrfolyás, stb.
Az aktív konfliktus fázisban a testünk az éppen megélendő konfliktusra válaszol. Ez lehet olyan esemény az életedben mint egy háziállat elvesztése, munkanélkülivé válás, vagy egy érzelmileg töltött esemény; összeveszel a pároddal vagy a túlságosan stresszes munkakörnyezet.
Ez azért logikus mert, amikor az ilyen stresszorok aktívan jelen vannak akkor a szervezetünk az úgynevezett harcolj-vagy-menekülj módban van. Amikor az emberi szervezet harcolj vagy menekülj módban van, akkor gyakorlatilag túlélőmódban üzemel, hogy a konfliktust legyőzze. Ha túlságosan hosszú ideig vagy túlélő módban, akkor utána lehetséges, hogy szükség lesz egy kiadós regenerációs fázisra.
Képzeld el azt, hogy addig futsz amíg csak bírod és kifogysz az energiából. Mi történik ezután? Tipikusan fáradt leszel, szomjas, vagy éhes! A következő nap talán izomlázad lesz amint az izmok regenerálódnak a hosszú futás után. Ugyan így, egy stresszes esemény után, legyen az fizikai vagy érzelmi jellegű, egy gyógyulási fázisban találhatod magad annak érdekében, hogy a konfliktust kezelni tudd.
Tipikusan két módon mehet végbe ez a gyógyulási fázis. Az egyik, hogy megoldod a konfliktust, például beszélsz azzal akire haragszol, megjavíttatod az autódat, vagy megteszed azt a halogatott dolgot amit már régen meg kellett volna csinálnod. Miután megoldottad a konfliktust, a szervezeted egy szükséges regenerációs fázison megy keresztül.
A másik mód az, hogy a tested olyan mértékben kimerül, hogy összeomlik a stressztől és a nyomástól ami rád nehezedik. A tested így próbál pihenésre kényszeríteni, hogy tudjon pihenni annyit, hogy folytatni tudja az aktuális konfliktus kezelését. Ez utóbbi természetesen nagyon veszélyes, mert ha a konfliktus nincs megoldva, akkor újra megbetegedhetsz. A hosszú távon elhúzódó kunfliktusok krónikus betegégek formájában manifesztálódhatnak.
Még akkor is lehetünk egy aktív konfliktus fázisban ha éppen jól érezzük magunkat. Ezért kell a testünkre hallgatni, ápolni, és felismerni, hogy az érzelmek egy jelzőrendszer része melynek rendeltetése egészségesen tartani a testet. Halgass az érzéseidre. Nem hagynád figyelmenkívül a szívroham tüneteit ugye? Miért tennéd akkor ezt a stresszel, szorongással és haraggal?
Úgy találom, hogy folyamatosan számon kell tartanom azt, hogy hány órát dolgoztam, mit eszek, hogyan viszonyulok az emberekhez. Amikor meditálok, őszintének kell lennem magammal szemben azzal kapcsolatban, hogy valójában mit érzek. Kérdéseket teszek fel magamnak: Kihez kellene fordulnom? Mit kellene tennem annak érdekében, hogy az elmém és a testem kiegyensúlyozott legyen. Lehet hogy ki kell kapcsolódnom, edzenem kell, vagy beszélgetni egy jót egy kedves ismerőssel?
Egész lények vagyunk, és el kell kezdenünk annyi nézőpontból tekinteni az életünkre amennyiből csak lehetséges. Vizsgáld meg, hogy vonható-e párhuzam a betegségek felbukkanása, és az életedben történt események között.
Forrás: Jóportál