Hirmagazin
Image default
Állatvilág

A 30-as évek óta alig látott ragadozó bukkant föl Magyarországon

1932 óta ez csak a második előfordulása lenne idehaza a fajnak.

Egy barátkeselyűt fényképezett minap Fábián Péter Imre Geszt térségében, amint egy csapat réti sassal, és egy parlagi sassal együtt északi irányba repült – számolt be közösségi oldalán a Birding Hungary, hozzátéve: néhány nappal ezelőtt már valószínűleg ugyanezt az egyedet észlelték Sáránd mellett, amint déli irányba haladt.

Az említett barátkeselyű a 18. században még rendszeresen előfordult Magyarország területén, 1932 óta azonban ez csak a második előfordulása lenne idehaza a fajnak. Ugyanis, mint megjegyzik: kissé még kétséges, hogy egy teljesen vad madárról van-e szó, miután nemrég egy bulgáriai visszatelepítési programból származó, fogságban nevelt példány is Magyarországon tartózkodott.

A jeladóját sikerült megtalálni, ám a madár nem került elő. Lehetséges, tehát, hogy a hét végén ezt a visszatelepített madarat sikerült megfigyelni, csupán elhagyta a jeladóját.

Nyitókép: Birding Hungary/Fábián Péter Imre

infostart

 

Hirmagazin.eu

Kapcsolódó hírek

A természet mérnökei: a hódok farágása és hatása az ökoszisztémára

Géza

Kajakost nyelt le egy bálna – de túlélte, és elmesélte az elképesztő „élményt” – videó .. Te mit tennél, ha egy bálna véletlenül bekapna? .. Írd meg kommentben!

Géza

A nutria, vagy más néven vízi patkány (Myocastor coypus) az elmúlt évtizedekben egyre inkább elterjedt a Balaton környékén, és komoly problémát jelent a tó ökológiai egyensúlyára és turizmusára nézve..

Géza
Megszakítás