Sok Twitter-felhasználó most hallott először a siba inu kutyáról.

Múlt pénteken Elon Musk arra kért egy amerikai bírót, hogy utasítson el egy 258 milliárd dolláros keresetet, amely azzal vádolta, hogy kriptopiramis-rendszert működtet a dogecoin segítségével. A tavaly júniusban benyújtott panasz szerint Musk és cégei népszerűsítik a dogecoint, felpumpálva a token árát és kereskedési volumenét, s emiatt a token befektetői 86 milliárd dollárt veszítettek. A befektetők ügyvédje, Evan Spencer azzal érvelt, hogy Musk két év alatt 1 cent alól 65 cent közelébe hájpolta az árfolyamot, majd hagyta összeomolni. Egészen más megvilágításba került ez a tavalyi piacbefolyásolási kereset, miután Musk a Twitter kék madaras logóját egy siba inu kutyára cserélte. A hírre a dogecoin kriptovaluta értéke 30 százalékot ugrott.

Dogecoin DOGE cryptocurrency means of payment in the financial sector
Fotó: Shutterstock

Nem csak az árfolyamot mozgatta meg Musk húzása. A Google Trends adatai szerint

egy hét alatt 1992 százalékkal megszaporodtak a „dogecoin” keresések.

Míg a „Buy Doge” keresések 1044 százalékkal, a „buy Dogecoin” keresések 253 százalékkal emelkedtek. De még a „Siba inu érme” iránti érdeklődés is megnövekedett 132 százalékkal.

A Twitterre történő rákeresések is ugrásszerűen megnőttek,

az elmúlt hét napban, 38 százalékkal, ahogy a felhasználók észrevették a honlapon a logóváltozást, s a média is beszámolt róla. A Google Trends adatai azt mutatják, hogy az elmúlt hét nap 25 legnépszerűbb Twitter-keresésének csaknem háromnegyede a logóváltásra vonatkozik. Úgy tűnik, ez most felpörgette az internetezőket.

 

Nem minden Twitter-felhasználó ismeri a dogecoint. Emiatt szintén

népszerű keresés a „miért van kutya a Twitteren?”,

a „Twitter-kutyalogó” és a „Twitter-logóváltás”.

Legendás magyarázata van a logóváltásnak. Egy Twitter felhasználó már tavaly márciusban javasolta Musknak, hogy

vegye meg a Twittert és legyen az új logó: doge.

Musk most közzétette a beszélgetés képernyőképét azzal, hogy „ahogy ígértem!”.

Egy kommentár szerint,

Elon Musk a logóváltással megmutatta az erejét.

Az ikonikus Twitter-madárlogó eltávolításával Musk demonstrálta, hogy a Twitter az övé. A felhasználók most rohannak dogecoint vásárolni. Hogy meddig tart a felfokozott érdeklődés? Ez attól függhet, hogy a Twitter mennyi ideig őrzi meg új logóját, s hogy a felhasználók meddig tartják ezt viccesnek.

Forrás

Hirmagazin.eu

ElőzőSonka főzése – a tökéletes húsvéti sonka titka
KövetkezőÚjabb halálos medvetámadás! Fiatalembert marcangolt szét a feldühödött medve!
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza