A jó keringés nemcsak az általános egészség fenntartásában játszik kulcsszerepet, hanem akár még a hosszú élettartam kialakításában is.

A keringésünk egyik kiemelt feladata, hogy oxigént és tápanyagokat szállítson a sejtekhez, a szövetekhez és a szervekhez, és ezzel párhuzamosan segít a véráramból eltávolítani a toxikus anyagokat.

Előfordul, hogy valami gond van a keringési vagy a nyirokrendszerünkkel. Ennek nagyon sokféle jele és tünete lehet. Ilyen például, ha a végtagjaink hidegek vagy sokat fájnak, ha a végtagokban zsibbadás vagy bizsergés jelenik meg. A rossz keringés jele még az állandó fáradtság, a fejfájás, a szédülés, az agyi köd, a fertőzések, a lelassult sebgyógyulás, a légszomj, a bőrelváltozások vagy az emésztési problémák.

Ha a nyirokkeringésünk nem működik megfelelően, akkor ez gyengítheti az immunitást is, fokozott allergiás reakciókat válthat ki, illetve ilyenkor sokkal gyakrabban betegszünk meg, azaz leszünk megfázva influenzásak.

A keringésünk állapotán, egészségén mi magunk is sokat változtathatunk. Az egyik legjobb módszer erre, ha mindig hidratáltak maradunk, ugyanis a nyirokrendszer és a vér is magas víztartalommal rendelkezik. Nem bölcs dolog azonban túl sok folyadékot sem fogyasztani, ugyanis ilyenkor felborul a szervezet elektrolit-egyensúlya. A másik legjobb módszer a masszázs, de csak szakértővel masszíroztassunk, és használjuk ezt: masszázspárna.

Nagyon lényeges, hogy rendszeresen mozogjunk. A fizikai aktivitás során az izmoknak több oxigénre lesz szükségük. Az artériák kitágulnak, így nemcsak több vért áramoltatnak, hanem az izmokhoz is sokkal több oxigén jut. A testmozgás a szívet is erősíti, illetve az artériákat és az ereket is rugalmasan tartja. Ez a hatás pedig csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatait.

A stresszes helyzetek megviselik az egész szervezetet. Ilyenkor ugyanis stresszhormonok szabadulnak fel a szervezetben, ezek pedig az erek összehúzódását okozzák, ami a vérnyomás emelkedését idézi elő.

A stresszkezelés egyik módja a masszázs. A masszírozó mozdulatok jó hatással vannak a test szöveteire is, illetve ez ösztönzi a folyadék áramlását a keringési rendszerben.

Az egészséges életmódnak, azaz a gyümölcsökben, zöldségekben és rostokban gazdag táplálkozásnak is kulcsszerepe van a jó keringés fenntartásában.

Egyes kiegészítők is pozitív hatással lehetnek a keringésre, mint például a B3-vitamin, a vas, a cékla, a galagonya. Ha valamilyen keringési betegségben szenved, a kiegészítők szedése előtt mindenképpen egyeztessen a kezelőorvosával!

Hirmagazin.eu

ElőzőKözösségépítés felsőfokon
KövetkezőBorzasztó tragédia: tehetetlenül nézték gyermekük tűzhalálát a szülők Dabason – videó
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza