Az állattartás mára igazi családi kötelék lett. Kolumbiában például bevezették, hogy két nap fizetett szabadságot kapjanak azok az alkalmazottak, akik a kiskedvencüket gyászolják.

A kutatók mostanra azt is felfedezték, hogy számtalan ember mélyebb kapcsolatot ápol a háziállatával, mint az emberekkel, ezért az állatuk gyászolása is jobban megérinti őket, mintha egy emberről lenne szó. De miért van ez így?

A kutatók szerint bizonyos emberek, nagyobb valószínűséggel alakítanak ki mélyebb kapcsolatot az állataikkal. Ezt főként azoknál az időseknél figyelték meg, akik egyedül vannak, illetve olyan személyeknél, akik már bizalmukat vesztették más emberekkel kapcsolatban, ezért támaszkodnak érzelmileg inkább az állatokra.

A legfrissebb hírek itt!

A kutatásban azt is megfigyelték, hogy a háziállatok gyászolásának is vannak különböző formái, amelyek másként hatnak a gazdikra. Azok például, akik elaltatják az állataikat, hogy ezzel megszabadítsák őket a fájdalomtól és szenvedéstől, nehezebben viselik a gyászidőszakot. A gazdák ilyenkor mély bűntudatot éreztek, kétségeik támadnak, hogy tényleg helyesen cselekedtek-e, illetve olyan kérdésekkel bántalmazzák magukat, hogy vajon az állat megbocsájt-e nekik a túlvilágon.

Kutya és gazdájaKutya és gazdájaKép: Getty Images

Az altatás azonban lehetőséget nyújt arra is, hogy az emberek már korábban felkészüljenek a halálra, ezáltal pedig úgy tudjanak elbúcsúzni, hogy előtte minden megpróbálnak megadni a kedvencüknek: ételeket, szeretetet, időt. Egy izraeli kutatás szerint azok az emberek, akik arra kényszerültek, hogy elaltassák az állatukat, később 83 százalékuk gondolja úgy, hogy jó döntést hozott. Egy kanadai tanulmány szerint azonban 16 százaléka a válaszadóknak gyilkosnak érezte magát a döntés következtében.

A legfrissebb hírek itt!

A gyászt az is megnehezíti az emberek számára, hogy akár a munkáltatók, akár a társadalom bizonyos része, nem tekint úgy az ilyen halálesetekre, amiket valóban gyászolni kell. Egyesek megvetik az olyan munkavállalókat, akik egy háziállat halála miatt hiányoznak a munkából, ez a példa pedig azt mutatja más állattartók felé, hogy nem “gyengülhetnek el”. A gyászolás elfojtása azonban negatívan hathat az emberek mentális állapotára.

Robert Neiymeyer és John Jordan pszichológusok szerint, azokból, akik ítélkeznek a háziállatokat gyászolók felett, hiányzik az empátia.

(via)

Előző„Még nem mertem ismerkedni azóta” – Így él most a brutálisan megvert Orosz Bernadett..
KövetkezőMindenkit sokkolt Demcsák Zsuzsa bejelentése
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza