forrás: Hajnal-táj/Kossuth Rádió

Tele van vitaminnal, káliummal, ami rendkívül egészséges táplálékká teszi a grépfrútot. A kesernyés ízű déli gyümölcs a terhes nőknek is ajánlott. Egyes adatok szerint a magjából préselt olaj fertőtlenítő hatású, amit azonban más közlések cáfolnak.

 Vitatott hatású gyümölcs, de a kismamák biztosan jól járnak vele

Vitatott hatású, kifejezetten megosztó déligyümölcs a grépfrút, amit hol vitaminbombaként emelgetnek, hol fogyasztásának veszélyeire hívják fel a figyelmet. A Hajnal-tájnak nyilatkozó édesanya, a háromgyermekes Diószegi Gitta tapasztalatai szerint a citrancsnak is nevezett termés kifejezetten jó lehet várandós nőknek. Harmadik terhességének első idejében, késő télen, január, február folyamán, nagyon kívánta a kesernyés gyümölcsöt, „meg tudott volna bolondulni”, ha egy nap nem jut hozzá egy egész grépfrúthoz. Minden reggel követelte a párjától vagy édesanyjától, hogy hozzanak neki. A citrusfélét turmixolva fogyasztotta, banánnal vagy mézzel keverve.

Kezdetben nem tudott magyarázatot adni rá, miért kívánja ilyen nagyon a grépfrútot, aztán egy kismamáknak szóló könyvben olvasta, hogy a gyümölcsben nagyon sok magzatvédő vitamin, nyomelem van, amelyek főleg a várandósság első harmadában fontosak a fejlődő babának. Úgy látszik, tehát, jó, hogy hallgatott az ösztöneire. Hozzátette, jelentős magnézium- és B-vitamin-tartalma miatt a banán is nagyon jó táplálék a terhes nőknek, például segít megelőzni néhány kellemetlen, kínzó tünetet, mint a hányást, a görcsöket vagy a túl korai méhösszehúzódásokat.

A magas kálium- és vitamintartalmú grépfrútot többféleképpen fogyasztják, az egyik mód, hogy a termést keresztben kettévágják, és a terméshúst, amit késsel elválasztanak a gerezdek héjától, kikanalazzák. Így azonban viszonylag ritkán eszik, mert sokan ódzkodnak kesernyés ízétől. Ellenben a termésekből nagy mennyiségben készítenek levet, de lekvár vagy zselé előállítására is alkalmasak. A pektinben gazdag héj kandírozható, és olajat is szolgáltat, amelyet üdítőitalok ipari előállításához használnak fel.

A Wikipédia ismertetése szerint a magokból értékes olajat sajtolnak, amely a gyártók szerint megöli a baktériumokat, a gombákat, sőt a vírusokat is, a klinikai tesztek azonban ezt nem támasztották alá.  A virágkivonatát álmatlanság ellen és gyomorerősítőként alkalmazzák, a levélkivonatok állítólag antibiotikus hatásúak.