forrás: Profit7

Építene házat? És ha kétmillióból felhúzhatná száz négyzetméteres lakását? A kérdés komoly, ugyanis már árulják azt a magyar fejlesztésű technológiát, mellyel olcsón és gyorsan lehet tartós, minőségi épületek sokaságát felépíteni. Bár Magyarországon is sokat panaszkodnak, hogy nem épül elég új lakás, vannak országok, ahol több mint tízmillió ingatlan hiányzik a lakosság elszállásolására, így első körben nekik segíthet leginkább a Grémound kft. találmánya.

Egy több évtizedes magyar találmány továbbfejlesztésével és tömeggyártásával oldhatja meg országok, régiók lakhatási problémáit a Grémound kft. Farkas László ügyvezető a Profit7-nek elmondta: először azzal keresték meg őket, hogy próbáljanak költséghatékony építési módszereket kidolgozni Algéria sivatagosabb vidékeire. Az intenzív, közel két éves fejlesztési időszakban egy komplex rendszert dolgoztak ki a cég mérnökei, melyben a technológiától kezdve az oktatáson át egészen a szükséges elemeket előállító gyárig minden benne van.

A gipszből és vasbetonból készült épületek könnyedén formázhatóak, tervezhetőek, ellenállnak a földrengéseknek, jó szigetelőhatásúak és rendkívül tartósak. A szinte mindenhol fellelhető alapanyagoknak köszönhetően pedig a hagyományos módszerekkel felépített ingatlanoknak mindössze töredékébe kerülnek. Farkas László megjegyezte: a rendkívül olcsó ár részben a gazdaságosabb tömeggyártásnak köszönhető, így a technológia elsősorban azokon a helyeken életképes, ahol gyorsan, nagyon sok épületre van szükség.

Ilyen volt többek között Botswana is, mely a közelmúltban kötött mintegy 20 millió euró értékű szerződést a Grémounddal. Mivel a gyárból kikerülő elemek nem csak lakások, de akár iskolák, kórházak, vagy egyéb középületek felépítésére is alkalmas, ezért akár egész városok felépítésére szóló megbízást is végre tudnak hajtani.

Álomlakás tizedáron – videó

A technológia azonban nem csak építészeti szempontból érdekes, társadalmi és gazdasági vonatkozásai is bőven akadnak. Farkas László szerint eddig sehol a világon nem létezett olyan megoldás, mely a szociális lakások piacán megtérülő befektetést kínált volna, a Grémound megoldásával azonban még az átlagnál jóval alacsonyabb lakbérekből is nyereség érhető el.

Ha kíváncsi arra, hogyan működik a találmány, illetve hogy miként sikerült nyélbe ütni eurómilliós üzleteket a világ távoli pontjain, kattintson az alábbi videóra!