Forrás: MTI
A gyógyfürdő elfolyó vizét hasznosító termáltavat és hozzá kapcsolódóan turisztikai és természeti látványosságokat, illetve gasztronómiai és kerékpárút-fejlesztést valósítottak meg több mint félmilliárd forintos beruházással Zalakaroson, ahol pénteken adták át az új létesítményeket.
Manninger Jenő, a térség fideszes országgyűlési képviselője, Zala megyei fejlesztési biztos úgy fogalmazott: a zalakarosi beruházás megyei és regionális viszonylatban is kiemelkedő, s azt is nagyon jól mutatja, hogy a város vezetői tudják, miként kell fejleszteni a régi értékeket megőrizve és a versenyképességet egyaránt növelve.
Emlékeztetett arra, hogy a termáltó és kapcsolódó beruházásai az év végére lezáruló előző európai uniós fejlesztési ciklus pályázataként, a nyugat-dunántúli regionális operatív program keretéből valósulhatott meg.
A beruházásról még 2012-ben született döntés, a balatoni kiemelt turisztikai célokra fordítható 3,2 milliárd forintos keret terhére. A nagyon jó hírű, kiváló gyógyvizű Zalakaros ennek révén is komplex szolgáltatásokat tud nyújtani az ide látogatóknak, ami elengedhetetlen a versenyképességhez – jelezte Manninger Jenő.
Bene Csaba, a Zala Megyei Közgyűlés alelnöke (Fidesz-KDNP) arra hívta fel a figyelmet, hogy a komplex szemlélettel átgondolt fejlesztéseknek köszönhetően Zalakaros turisztikai, közlekedési és gasztronómiai téren is gazdagodott. Reményét fejezte ki, hogy a közeljövőben Nagykanizsa és Zalakaros között is kiépülhet a kerékpárút, összekötve a két szomszédos várost.
Novák Ferenc polgármester (Fidesz-KDNP) elmondta: az európai uniós források mellett önerőt biztosító és más pályázatból összesen mintegy 545 millió forintot fordítottak a Zalakaros új turisztikai attrakciójának számító termáltó és ökopart beruházására. Mindehhez egy új, közel 800 méteres kerékpárútszakasz, illetve a gyógyfürdő területén, a tóhoz kapcsolódó gasztronómiai fejlesztések is társulnak, amelyek együttesen 670 millió forintos beruházást jelentenek.
A polgármester felidézte: régóta gondolkodtak azon, hogy a fürdőből elfolyó termálvizet miként lehetne hasznosítani, így alakult ki a terv a másfél hektáros termáltó létrehozására, amely a természeti értékek gyarapítását és turisztikai célokat egyaránt szolgál. Az idén 50 éves fennállását ünneplő zalakarosi gyógyfürdő mellett kialakított új látványosság része az ország legmagasabb, 21 méteres csúszdatornya, egy látogatóközpont, a mesterséges tó szigetére vezető hidakkal, a kőzeteket bemutató labirintus, vízi kalandpálya, mesepark, a természeti hangok pavilonja és a fények meditációs tere.