A fokozottan védett faj egyedei Szlovákiából érkeznek, de az utóbbi időben jött már medve Erdélyből is.
A szakemberek szerint meg kell tanulni az újbóli együttélést a nagyragadozókkal.
Egyre több a medve Észak-Magyarországon, az utóbbi időben már ismét fel-felbukkannak. A szlovák oldaltól a magyar oldalon levő zárt részig a terep gyakorlatilag bejárható számukra. Ezt akár egy két óra alatt is meg tudják tenni. Az elmúlt időszakban például a Heves megyei Istenmezeje közeli erdőben is számos, medvére utaló nyomot találtak – hangzott el a Kék bolygóban.
A fokozottan védett faj egyedei Szlovákiából érkeznek, de az utóbbi időben jött már medve Erdélyből is. A Hargita-hegység lábánál a természetfilmesek egy kamerát helyeztek el, így a FilmDzsungel oldalon bárki otthonról is nyomon követheti az ott élő nagyragadozók életét.
Észak-Magyarországon az első dokumentált nyomok 2008-ból valók. Leginkább tavasztól őszig találtak medvére utaló jeleket. Az északi területeken húzódó erdőségek viszonylag békés környezetet nyújtanak az állatoknak. A barnamedve általában magányosan járja az erdőket, és naponta akár több tíz kilométeres távolságot is megtesz. Tavaly már a régió jelentős részén egyértelmű jelek utaltak medvék megjelenésére, például Bárna, Istenmezeje, Szilaspagony környékén.
A szakemberek szerint meg kell tanulni az újbóli együttélést a nagyragadozókkal. A hozzáértők szerint a medve kerüli az embert, nem tekinti zsákmánynak. Tehát annak nagyon csekély a valószínűsége, hogy valamelyik erdőben akár eggyel is összefussunk.