AZ ANTIBIOTOKUMOKRÓL PÁR SZÓ

A LEGJOBB 10 TERMÉSZETES ANTIBIOTIKUM
Ma már széles körben ismert például az antibiotikumoknak a bél- és immunrendszerre gyakorolt kedvezőtlen hatása, hogy csak egyet említsünk a káros következmények lajstromából. Mindenekelőtt azonban érdemes megfontolni, hogy előnyben részesítjük-e a szervezet számára minden esetben terhet jelentő szintetikus antibiotikumokat, a kiválóan hasznosuló és káros mellékhatásoktól mentes természetes antibiotikumokkal szemben.

Sok szaktekintély amellett foglal állást, hogy az antibiotikumok alkalmazását csak az életveszélyes fertőzésekre kellene korlátozni. Mindazonáltal nem az a cél, hogy saját kezünkbe vegyük az orvosok és egészségügyi szakemberek szerepét, hanem hogy segítsen megismerni a természetes terápiák előnyeit és lehetőségeit, laikusoknak és haladó gondolkodású szakembereknek egyaránt.
A LEGISMERTEBB ANTIBIOTIKUM-CSOPORTOK:

1. béta-laktám antibiotikumok
2. aminoglikozidok
3. tetraciklinek
4. makrolid antibiotikumok
5. girázenzim-gátlók
6. folsavantagonisták
7. klóramfenikol-csoport
8. linkozamidok

TOP10 TERMÉSZETES ANTIBIOTIKUM

1. ALOE VERA

HATÓANYAGOK: VITAMINOK, ÁSVÁNYI ANYAGOK, ENZIMEK, AMINOSAVAK, ESSZENCIÁLIS ZSÍRSAVAK, SZAPONINOK, ACEMANNÁN, EZ UTÓBBIT NAGY DÓZISBAN A RÁK- ÉS AIDS-TERÁPIÁKBAN TESZTELIK.

Alkalmazási terület: fájdalomcsillapító, ellenállóképesség-javító, vértisztító, gyulladáscsökkentő, gombás fertőzések, bélrenyheség ellenszere, égési sérülések páratlan elixíre. Bőrápoláshoz széles körben alkalmazható oldat és regeneráló maszk formájában, hatékony ekcémák, psoriasis, neurodermatitis, acnék, különféle sebek és sérülések kezelésére.

2. GRÉPFRÚTMAG-KIVONAT

Hatóanyagok: bioflavonoidok, glikozidok, naringin.
Alkalmazási terület: széles spektrumú antibiotikum, összesen mintegy 900
baktérium-, vírus és gombafajta ellenszere, ezért biztonsággal alkalmazható a legtöbb fertőzés esetén. Száj, garat, bél, hüvely területén kifejezetten jótékony, mivel ezek természetes flóráját nem károsítja, ezenkívül fogínyvérzés és -gyulladás, herpesz, acne, bőr- és körömgomba, candida albicans túlszaporodása esetén ajánlott. Mindig hígítva használandó! (Általános felületi fertőtlenítéshez is kiváló.)

3. FOKHAGYMA

Hatóanyag: allicin, scordinin, garlicin, fitinsav.
Alkalmazási terület: vércukor- és vérnyomás-szabályozás, arterioszklerózis, trombózis (megelőzi az artériák és vénák meszesedését és a vérrögképződést), magas koleszterinszint csökkentése, bélfertőzések, Helicobacter pylori, gyomorfekély, epe megfelelő termelését és kiválasztását segíti, krónikus köhögés, tuberkulózis kezelésére.

4. PROPOLISZ

Hatóanyag: főként flavonok, flavonoidok.
Alkalmazási terület: allergia, fül-, orr-, torok, gégebetegségek, légúti megbetegedések, száj- és fogpanaszok, emésztőrendszer gyulladásai, fekélyei, húgyúti-, vese-, prosztata-, hüvelygyulladás, bőrbetegségek (herpesz, pikkelysömör, túlzott szarusodás, furunkulusok, szemölcs, tyúkszem, pelenkakiütés), zúzódások, fagyások, égések, általános immunerősítés.

5. TEAFAOLAJ

Hatóanyagok: terpin, pinén, cimén, terpinén-4-ol, cineol.
Alkalmazási terület: általános felületi fertőtlenítés, acne, gyulladt bőr, herpesz, lázhólyagok, láb- és körömgomba, torokgyulladás, hörghurut.

6. KAKUKKFŰ

Hatóanyagok: timol, karvakrol, borneol, tujanol, linalool, geraniol, cimol,
pinén, flavonoidok.
Alkalmazási terület: olaja igen hatékony széles spektrumú antibiotikum, teaként immunerősítő, pajzsmirigy-aktiváló, idegnyugtató, elpusztítja a candida albicanst.

7. VÖRÖSHAGYMA

Hatóanyagok: allicin, cikloallicin.
Alkalmazási terület: gyomor-, bélrendszeri panaszok, vese- és hólyaggyulladás, vesehomok, vesekő, vértisztítás, ödéma, prosztatagyulladás, arterioszklerózis, légúti megbetegedések, rákmegelőzés és kezelés.

8. LAPACHOKÉREG

Hatóanyag: xiloidin.
Alkalmazási terület: gombás fertőzések (candida, bőr-, köröm, nemi szervek fertőzései), gyomornyugtató, fájdalomcsillapító.

9. SZEGFŰSZEG

Hatóanyagok: eugenol, cariofillin.
Alkalmazási terület: olaja rendkívül erős, csak hígítva használjuk! Vírusos májgyulladás, tuberkulózis, bélférgesség, száj-, garatfertőtlenítés, fogfájás, fogínygyulladás.

10. FAHÉJ

Hatóanyagok: fahéjaldehid, eugenol mint fenil-propánok.
Alkalmazási terület: általános gombásodás, bőr- és bélgomba, vérzés- és fájdalomcsillapítás.

Összefoglalásul a főbb kórállapotok, melyekre hatékonyan és biztonságosan alkalmazhatók a növényi antibiotikumok:

acne, arterioszklerózis, arthritis, bőrproblémák, gombásodás, gyomor-bélrendszer betegségei, influenza és légúti megbetegedések, nőgyógyászati panaszok, sebek és sérülések, száj- és garatfertőzések, vese- és húgyúti panaszok.

Forrás: Arany gondolatok