Az emberek jó nagy százaléka ma már annyira kimerítő, stresszes életmódot folytat, hogy idővel ez könnyedén egészségügyi károsodáshoz vezethet.

2015-10-10_062652

Ha sokat idegeskedsz, de szeretnél egy egyszerű, nyugtató és hatékony praktikát kipróbálni, akkor ismerd meg ezt a japán praktikát, amely ellazítja a befeszült testet és az idegeket is kisimítja.

Annyi a teendő, amit a képen látunk: jobb kezünkkel ragadjuk meg a bal hüvelyk ujjunkat és szorítsuk meg, amíg melegséget nem érzünk. Mindenik ujjnak jelentése van, ha például a hüvelyk ujjunkat fogjuk meg, akkor a megcsömörlés ellen tudunk védekezni, a mutató ujj a félelmet jelképezi, a középső ujj a bűnt és az erőszakot, a gyűrűs ujj a szomorúságot, a kicsi ujj pedig az idegességet szimbolizálja.

Természetesen a japán ujjszorítós technika mellett még nem árt a következő stresszoldó módszerekhez folyamodni:

1. Lélegzés

Tudományosan bizonyították, hogy egy mély lélegzetvétel hatására csökken a kortizol nevű stresszhormon szintje, így oldódni fog a görcsösség, idegesség. Azoknak is ajánlott megtanulni pár nyugtató légzésgyakorlatot, akiknek magas a vérnyomásuk

2. Nyugtató illóolajak

Az aromaterápia ma már hatásos stresszoldó praktikának számít. Próbáljunk meg pár csepp levendula, vagy ilang-ilang illóolajat csepegtetni a párnákra lefekvés előtt, garantáltan nyugodt éjszakára számíthatunk.

3. Nyugtató dallamok

Egy kellemes klasszikus zene is nagyszerű relaxáló hatást tud kiváltani. Eltereli a problémákról a gondolatokat, de az interneten számos speciális nyugtató dallamú zenéket is találni.

4. Nevessünk

A nevetés amellett, hogy egy nagyon örömteli, boldogságot okozó élmény, csökkenti a stresszt is, és a fáradságra is hatékony „orvosság”.

5. Fogyasszunk teát

Kutatások igazolják, hogy a fekete tea is csökkenti a vérben felhalmozódó kortizol stresszhormont. Segít, hogy kiürüljön a szervezetből ez az idegességet okozó anyag, így a testünk és az idegrendszer is ellazult állapotban kerül.

Forrás: Arany gondolatok