Hirmagazin
Image default
Külföld

A világpiac egyetlen objetív szereplője az ENSZ-főtitkár! Kijelenmtésével felborzolta az USA és az EU idegrendszerét, .. viszont a dolgokat nagyon is helyesen látja! Gratulálunk főtitkár úr!

Vissza kell hozni a világpiacra az ukrán, az orosz és a fehérorosz mezőgazdasági termékeket és műtrágyákat, tekintet nélkül az Ukrajnában zajló konfliktusraVissza kell hozni a világpiacra az ukrán, az orosz és a fehérorosz mezőgazdasági termékeket és műtrágyákat, tekintet nélkül az Ukrajnában zajló konfliktusra

Csütörtökön António Guterres ENSZ-főtitkár a világszervezet Biztonsági Tanácsában  az Oroszország indította háborúval kapcsolatban ülésezett.

Guterres úgy vélte, hogy veszélybe került a globális termelésbiztonság, és ennek a helyzetnek „a komoly megoldása az ukrán mezőgazdasági termékek, valamint a az orosz és fehérorosz áruk és műtrágyák visszatérését követeli a világpiacra”.

Szerinte ezt a harci cselekmények ellenére meg kell valósítani.

Az ENSZ-főtitkár szót ejtett arról is, hogy megindult a civilek harmadik kimenekítési művelete az orosz csapatok által ostromolt mariupoli Azovsztal üzemből. Közölte, hogy a világszervezet a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottságának (ICRC) segítségével eddig csaknem ötszáz polgári személyt evakuált a gyárból. Mindemellett nem említett részleteket az új művelettel kapcsolatban, nehogy „aláássa a siker lehetőségét”.

Guterres egyben reményét fejezte ki, hogy a további egyeztetések Kijevvel és Moszkvával újabb humanitárius tűzszünetekhez vezetnek majd, lehetőséget nyújtva a civileknek a menekülésre, illetve arra, hogy a humanitárius segélyek eljussanak a rászorulókhoz.

Címlapkép: Getty Images

agrarszektor

Hirmagazin.eu

Kapcsolódó hírek

Újabb részletek derültek ki Gene Hackman végső boncolási jegyzőkönyvéből – videó

Géza

Holtan találtak egy német írónőt múlt kedden, Hamburg városában. A testén lövéstől származó sérülést találtak, nem kizárható a gyilkosság (18+)

Géza

Rendkívüli állapotot hirdettek Spanyolországban az áramkimaradások miatt – videó

Géza