Orosz fegyverekben megtalálták azokban az országokban gyártott alkatrészeket, amelyek büntetőszankciókat vetettek ki és írtak alá Oroszország ellen..

Az ukránok legnagyobb meglepetésére, kilőtt és/vagy elfogott orosz tankok és egyéb hadiipíri eszközök vizsgálata során kiderült, hogy az eszközökben brit, amerikai, dél-koreai, tajvani és holland alkatrészek vannak!

1651588755 1yhzzqef1 md

Boris Johnsont éljenezték a parlamentben… ha nem is a britben, de ukrán Rádában, ahol nemzeti hősként tartják számon, Kijev melletti határozott kiállásáért. Johnsonról még utcát is el akarnak nevezni Ukrajnában.

Zelenszkij ideges:

Ezek után az ukránok egyből nem éljeneztek, és vélhetően utcát sem fognak elnevezni az angol miniszterelnökről, hanem inkább kérdőre vonják.

Nagy-Britanniában a hírre vizsgálatot jelentett be a kormány, de ez nem hatja meg az ukrán elnököt..

Zelenszkik bizonyára most nagyon ideges, hogy lehetséges lenne az, hogy átb@szta őt Johnson és Biden?

A Telegraph című lap példaként hozza fel a véletlenül a brit miniszterelnök keresztnevét tartalmazó, Borisoglebsk-2 mobil zavaróállomást. Ebben az orosz eszközben brit, amerikai, dél-koreai, tajvani és holland alkatrészek találhatók; olyan országok gyártóitól, amelyeknek kormányai csatlakoztak a Moszkva elleni kemény szankciókhoz.

A brit alkatrészek között magasfrekvenciás tranzisztorok, polgári és katonai célra használható elektronikai komponensek voltak. A britek most azt vizsgálják, hogyan kerülhettek ezek az oroszokhoz. Bizonyára még a mostani invázió előtt, de mikor?

Nagy-Britannia már a Krím 2014-es elcsatolása után fegyverszállítási embargót vetett ki Oroszországra.

„Nagy-Britanniáé az egyik legszigorúbb és átláthatóbb exportkontroll rezsim a világon” – közölte a Nemzetközi Kereskedelmi Minisztérium.

Mosakodás:

A szabályozás értelmében tilos a polgári és katonai célokra felhasználható brit technológiák oroszországi exportja.

jelentés azt állítja, hogy

csehországi, szerbiai, örményországi, kazahsztáni, törökországi, indiai és kínai cégek „komoly kockázatot vállalnak, hogy kielégítsék az orosz igényeket”.

A briteknek ezért korlátozniuk kellene a harmadik országokba irányuló exportot, teszik hozzá. Viszont épp a jelentés napján közölte a brit kormány, hogy lazít az Indiába irányuló fegyverexport szabályozáson.

Nyitókép: Metin Aktas/Anadolu Agency via Getty Images

infostart nyomán

Hirmagazin.eu