forrás: M1 Aktuális

A rendszer már akkor kezdett összeomlani, amikor nem tudtuk betartani a saját idegenrendészeti szabályainkat, a dublini és a schengeni megállapodás szabályait – jelentette ki Gálik Zoltán, a Corvinus Egyetem docense az M1 Ma reggel című műsorában.

Ha ez változik, akkor is csak fokozatosan lehet visszatérni a normalitáshoz – tette hozzá.

Régóta attól tartottunk, hogy Németország, Ausztria vagy akár Szlovákia szigorított határellenőrzést vezet be, és hosszú távon ezt fenntartaná, és továbbra is érkeznek az emberek, nem csak a kerítés oldalán, hanem jobbról vagy balról, akkor könnyen megjárhatjuk ezt a történetet. Mert egyelőre jön a tél, de tavasszal újrakezdődhet ez a helyzet – fogalmazott.

Hangsúlyozta: azt láttuk az elmúlt időszakban, hogy több európai országban egyre inkább olyan törvények, módosítások születnek, amelyek megpróbálják kevésbé vonzóvá tenni Európát a migránsok, illetve a menedékkérelemért folyamodók számára.

Egészen elképesztő módon változnak azon összegek, melyeket a menekültstátuszért folyamodók megkaphatnak. Dániában 250 ezer, 500 ezer, vagy akár 1,2 millió forintnak megfelelő összeget is kifizettek. Ezt azonban visszavették majdnem 50 százalékkal. Németországban is csökkentik ezeket az összegeket, és a munkaerőpiachoz való hozzáférést is szabályozzák – mondta a szakértő.

hirmagazin_2015-09-14_104219