Hirmagazin
Image default
Tudástár - minden érdekesség

Sokkoló felfedezés: létezhet egy antiuniverzum, ahol az idő visszafelé halad

Valószínűleg mindannyian gondolkodtunk már életünkben legalább egyszer egy alternatív univerzum lehetőségén. Nos, tudósok egy csoportja most azt állítja, hogy a miénk mellett létezhet „antiuniverzum” is, ahol az idő másként telik.

Tudósok egy csoportja azt gondolja, hogy az ősrobbanáskor keletkezhetett egy úgynevezett antiuniverzum is, amelynek a létezése több dolgot is megmagyaráz.

Például azt, hogy miért nem találtak még rá az ősrobbanás után keletkezett gravitációs háttérhullámokra, vagy hogy mi az a sötét anyag, amely a Világegyetem tömegének 23%-át alkotja -írja a Daily Star cikke alapján a Bors.

A sötét anyag olyan anyagfajta, amely a csillagászati műszerekkel közvetlenül nem figyelhető meg, jelenlétére csak a gravitációs hatásból következtethetünk.

A kanadai kutatóintézet kutatóinak megjelent tanulmánya egy fontos kérdést megmagyarázó elméletet vet fel: mi lenne, ha az ősrobbanáskor nem csak az általunk ismert univerzum jött volna létre, hanem egy másik is, ami tökéletes szimmetriát alkot az „igazi” univerzummal?

Úgy képzelik, hogy ez az úgynevezett alternatív univerzum mindenben egyezik párjával, mégis olyan, mintha egy tükörben látszana. Az idő visszafelé halad, a részecskék töltései fordítottak és az antianyag több benne, mint a látható anyag.

A tudósok szerint egy antiuniverzum létezése megmagyarázhatja a sötét anyag elméletét, ami szerint van egy láthatatlan összetevője a világegyetem szövetének.

Forrás: Life / Hirmagazin.eu

Képünk illusztráció.Fotó / 123RF

Kapcsolódó hírek

A hawaii Nagy-szigeten a Kilauea vulkáni területen tavaly december 23. óta zajlik a lüktető vulkáni működés. Szerdán immár 15. alkalommal robbant felszínre a bazaltos magma, ez alkalommal 31 órán keresztül zajlott a kitörés – képek, videók

Géza

Kulisszatitkok a Phillips kapitány című filmről – Amit talán még nem tudtál..

Géza

A T34-es és többi titok a Tisza mélyén: ki nem találná, miket rejt a folyó

Géza