Többen tervezhetnek görögországi utat idén nyáron, és visszatérhetnek a magyar turisták Horvátországba, valamint a közkedvelt az olasz és a spanyol városokba. Folyamatosan indulnak a charterjáratok Törökországba, Tunéziába, Egyiptomba is
– írja a Világgazdaság Molnár Judit, a Magyar Utazási Irodák Szövetségének (MUISZ) elnökével készített interjújában.
A tengerparti nyaralások slágerlistáján nincs változás: nyáron visszatérhetnek a magyar turisták a hagyományosan kedvelt partokra, így az elsők között nyitó
ÉS A KORONAVÍRUS ELLEN BÁRMILYEN OLTÁST VAGY NEGATÍV PCR-TESZTET ELFOGADÓ HORVÁTORSZÁGBA.
A tavalyinál jóval több görög szigetre lehet majd repülővel eljutni, és visszakerülnek a kedvenc nyaralóhelyek palettájára az olasz és a spanyol városok is – derül ki a lapban szerdán megjelent interjúból.
Drámai drágulásra egyik országban sem kell számítani, a forint-euró árfolyam mozgása sem indokol most olyan mértékű áremelést, amely számottevő változásokat okozna – jelezte a piaci szakértő. A görögországi, a horvátországi és a többi, Földközi-tenger melletti úti célon az átlagos részvételi díj négycsillagos szállodában, félpanziós ellátással 250-300 ezer forint személyenként.
TÖRÖKORSZÁGBA A 2019. ÉVIHEZ HASONLÓ ÁRAKON LEHET MOST UTAZNI.
A szakma várakozásaihoz képest jelentős nagyságrendű igény mutatkozik a tengeri hajóutakra is. Molnár Judit elmondása szerint egyelőre nem tudni, hogy a nemzetközi utaztatás koronavírus-járvány miatti leállása mennyi vállalkozást kényszerített leállásra. A nyilvántartó hatóság adatai szerint 2019. december 31-én 989 bejegyzett iroda volt, most 950 van, vagyis a számukban nincs drámai változás.
JELENTŐSEN CSÖKKENT VISZONT AZ UTAZÁSSZERVEZŐ CÉGEK SZÁMA,
a pandémia előtt 410 működött, most viszont csupán 220, és velük együtt a lekötött kapacitások egy része is eltűnt.
A belföldi turizmust a Széchenyi-pihenőkártya pörgeti, amelynek használatakor a tapasztalatok szerint a kártyatulajdonosok kevésbé árérzékenyen döntenek – mondta Molnár Judit.
origo