A japán szervezők a koronavírus-járvány miatt jobban örülnének, ha a sportolók szex helyett inkább hazavinnék a rendelkezésükre bocsájtott óvszereket / Illusztráció: Northfoto
A koronavírus-járvány miatt a nyári, tokiói olimpián szigorú szabályozásokat vezetnek be, többek között tiltják a versenyeken kívüli bármilyen szükségtelen fizikai érintkezést, az ölelést, a kézfogást, a pacsit és a szexet is.
Mindenki ezt olvassa most!
Tehát a Japánban még mindig nagy gondokat okozó betegség ellenére enyhíthetnek az előírásokon. A napi tesztelés, az állandó maszkviselés marad, a testi örömszerzésre azonban lehetőség nyílhat. Bár az 1988-as, szöuli játékok óta a szervezők ingyen biztosítanak kondomot a résztvevőknek, a kezdeményezés komoly visszhangot kapott az ázsiai országban, sokan ellenzik a döntést.
Talán a tiltakozások következménye, hogy a szervezők fokozottan arra kérnek mindenkit, az együttlétek helyett ha lehetséges, inkább emlékbe vigyék haza az óvszereket.
– A teljesítési kényszert, a nyomást mindenki máshogy kezeli. A szex egyfajta megoldást jelenthet a sportolóknál, viszont ennek hiánya további frusztrációt okozhat, mivel hiába érzi jól magát két ember egymással, a szabályok miatt nem közeledhetnek – nyilatkozta lapunknak dr. Rusz Edit szexuálpszichológus. – Egy olimpián induló sportolóban benne van az, hogy a lehető legpozítívabban akarja megélni az élményeket. Ha a testi kapcsolat tiltva lesz Tokióban, az bizony az ott töltött időszakot befolyásolja.
A háromszoros olimpiai bajnok kajakos, Kammerer Zoltán szerint azonban egy ilyen nagyszabású eseményen csak a sportteljesítmény számít.
– Számomra mindig csak a versenyzés számított, a szexuális életem sokadlagos volt. Nem hiszem, hogy komoly gondot okozna egy sportoló számára az efféle szabályozás – vélekedett. – A kajakosok ugyan sosem laktak az olimpiai faluban, sőt még óvszer-automatát sem láttam egyik helyszínen sem, de persze mindig voltak és lesznek olyan versenyzők, akik össze-összejárnak.
A 2016-os, öt évvel ezelőtti nyári játékokon minden eddiginél több, 450 ezer darab óvszert osztottak szét a Brazíliába érkezők között. A tokióinak ez majdnem háromszorosa, a riói olimpián részt vevő 10,5 ezer sportolóra fejenként akkor 42 darab jutott. Az abszolút rekorder brazilok az akciójukkal az egész világot meglepték, hiszen az azt megelőző, 2012-es londoni eseményen „mindössze” 150 ezer darabot biztosítottak a szervezők…
blikk