Kiderült, milyen lehetőséget kapnak a vállalkozások a Növekedési Hitelprogram után: többféle összeghatár és futamidő között lehet keresgélni attól függően, hogy ki „mekkora”, a fix kamat szinte nulla.

Orbán Viktor miniszterelnök szerda reggel a gazdaság újraindítása szempontjából kulcsfontosságúnak nevezte, hogy olcsó források kerüljenek az embereknek munkát adó vállalkozásokhoz – hitelek formájában is.

Ezen – voltaképpen állami – hitelek csomagjainak összeállításában a kormány együttműködik a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával, valamint a Széchenyi-kártya jelenét és jövőjét kezelő KAVOSZ-szal is, utóbbin keresztül hozzáférhetők majd a hitelek.

„Mondhatjuk azt, hogy Széchenyi-kártya versus válság a félidőben 1-0. Most jön a második félidő, ezért szeretném tisztelettel és örömmel bejelenteni, hogy elindul a Széchenyi-kártya újraindítási hitelprogram július 1-jével, ami azt jelenti, hogy ez már egy újrakalibrált, újrakitalált program, azokra az elemekre koncentrál, amelyek a vállalkozásoknak éppen az újraindulás miatt lehetnek fontosak” – jelentette ki szerdán a bejelentéshez kapcsolódva Krisán László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnöke a Portfolio Hitelezés 2021 konferenciáján.

A Széchenyi-kártya „go” termékei között a következő hiteltermékek találhatók meg:

  • Széchenyi-folyószámlahitel: 100 millió forint felső határig, 2 éves futamidővel 0,1 százalékos fix kamattal megy
  • Széchenyi-kártya forgóeszközhitel: ez a „likviditási hitel go”, ez egy 3 éves termék, 250 millió forintos felső határig, szabadon felhasználható, szinte minden hitelcélra – akár hitelkiváltásra is
  • Széchenyi beruházási hitel: 1 milliárd forintos felső határ, 0,5 százalékos kamat a 10 éves futamidőre, a hitelcél bármi lehet, amit az újraindítási akciótervben a kormány meghirdetett (például ingatlanvásárlás, gépjárműbeszerzés, hitelkiváltás, kifektetés, üzletrészvásárlás, generációváltás)

E három hitelkonstrukció része annak a 4+2 csomagos bejelentésnek, amelyről a Világgazdaság konferenciáján Parragh László MKIK-elnök beszélt, ő is a 0,1 százalékos fix kamatozású folyószámlahitelt emelte ki, de szólt egy 0 százalékos, a turisztikai ágazat helyreállítását célzó hitellehetőségről is.

Az említett „plusz kettő”: a Széchenyi Lízing Program, 0,5 százalékos fix kamattal, ez szeptember 1-jén indul el, és szintén ekkor startol az uniós pályázatokhoz szükséges Széchenyi Önerőkiegészítő Hitel is – mondta el Krisán László a konferencián.

Nyitókép: Pixabay

Kapcsolódó hang

Új hiteltermékek a KAVOSZ-nál – Krisán László

A hang itt érhető el!

Forrás: Infostart.hu / Hirmagazin.eu