A forró nyári napok, fesztiválok és strandok egyik legnépszerűbb eledele a főtt kukorica. Nem csak nagyon finom, hanem számos egészségügyi problémára is ajánlott.
A Közép-Amerikából hozzánk is átvándorolt csemegét már 7000 évvel is ismerték és felhasználták. Egy legenda szerint a Napisten küldte az „arany szemeket”, az emberek táplálására.
A kukorica eleinte nem örvendett túl nagy népszerűségnek, csak liszt formájában használták fel, majd a 19. században elkezdték őröletlen formában is, főve-sütve fogyasztani.
Az egyik legnépszerűbb és legegészségesebb gabona, melyet sütve és főve is használhatunk. Bár a főzés során veszít tápértékéből, így is több mint felét megőrzi. Nemrég arról olvashattatok, hogy hogyan főzhetünk otthon finom csemegekukoricát, ma az egészségre gyakorolt jó hatásáról szólunk.
Kedvező élettani hatásai:
Sok rostot, magnéziumot, folsavat, C-vitamint, mangánt, foszfort, B-vitamint tartalmaz, melyek mind energiával látják el a szervezetet
Magnéziumtartalma miatt erősíti és védi a szívet, így fogyasztása által megakadályozhatjuk a szívrohamot, szívproblémákat
Beta-kriptoxantin tartalma miatt megelőzhetjük a tüdőrákot
E-vitamin tartalmának köszönhetően segít a sejtmegújulásban és sok oxigént juttat a vérbe
Csökkenti a koleszterinszintet
Zeaxantin tartalma miatt védi és erősíti a szemet
Segít a gyorsabb zsírlebontásban, így szerepet játszik a fogyásban is
Magas tiamin tartalma miatt akár tíz százalékkal is lassítja az agyi öregedést. Erősíti a kognitív képességeket.
Kiváló lehet hangulatingadozás ellen is
A-vitamin tartalma miatt az orr és garat nyálkahártyáit gyógyítja a megfázásos megbetegedések esetében
Normalizálja a bélműködést
Megakadályozza az emésztőszervi megbetegedéseket
Erősíti az immunrendszert és megakadályozza a vastagbélrák kialakulását
Mivel nem tartalmaz glutént, így a lisztérzékenyek is fogyaszthatják
Ajánlott önmagában fogyasztani, más élelmiszerek nélkül, különben túl sok kalóriát fogyasztunk el egyszerre. Nyersen allergiát válthat ki az arra hajlamosoknál. Ha génmódosított kukoricát fogyasztunk, káros lehet a termékenységre, de akár máj- és vesekárosodáshoz is vezethet.
Forrás: Arany gondolatok