Kendőzetlen őszinteséggel vallotta be egy mentős, hogy alig bírják a rengeteg riasztást, extrém körülmények között kell dolgozniuk gyakran napi 23 órán át.
A mentődolgozó szerint van, hogy aznap tudják csak meg, Budapestre kell menniük kisegíteni fővárosi kollégáikat /Fotó: RAS-archívum
Egyre rosszabb a mentőszolgálat helyzete is a fővárosban! A Blikk már többször is beszámolt a koronavírusos betegek miatt megtelt klinikákról és intenzív osztályokról, de – sajnos – úgy tűnik, a budapesti mentősök is egyre kevésbé bírják a jelenlegi extrém körülményeket, amelyek főleg a rengeteg új covidos betegek kórházba szállításából adódnak.
Mindenki ezt olvassa most!
Az RTL Klub Híradójának egy vidéki mentődolgozó azt mondta, egyre gyakrabban kell a fővárosban szolgálatot ellátniuk, ott ugyanis ugrásszerűen megemelkedtek a riasztások. Kedden például rekordról számoltak be a mentőszolgálat hivatalos Facebook-oldalán: 4360 alkalommal kellett beteghez menniük.
„Az is előfordult már nem egyszer, nem kétszer, hogy úgy kell fent dolgozni, hogy effektíve nem lehet élelmet vinni magunkkal, és 15-20 órát is így kell fent dolgozni. Egyszerűen nem megoldott sem a pihenés, sem az evés, sem semmi igazából” – mondta el egy, a neve elhallgatását kérő mentődolgozó, hozzátéve: a havi plusz 40-50 óra túlóra mellett egyre gyakoribb, hogy a 24 órás szolgálatok alatt kollégái csak a kötelező, kétszer húsz perces pihenőidőre tudnak kiállni.
„A kommunikáció az ország felé, a lakosság felé az az, hogy mindent meg tudunk oldani, minden rendben van, ezzel szemben a valóság az teljesen más. Itt durván leterhelt dolgozókról van szó. A hangulat… nem tudom, volt-e ennyire rossz az elmúlt 5 évben.”
A férfi emellett aggodalmát fejezte ki az elvezényelt mentősök miatt, s Győrfi Pál is megszólalt az átcsoportosítás kapcsán
blikk