1985. szeptember 10-én írták alá a Forma–1-ről szóló szerződést, és rá egy évre, 1986-ban rendezték meg az első Magyar Nagydíjat mintegy kétszázezer nézővel. A Hungaroringet rekordidő – mindössze nyolc hónap – alatt építették meg.
Bernie Ecclestone, a Forma–1 akkori irányítója az 1980-as évek közepén döntötte el, hogy a versenysorozatnak terjeszkednie kell a „vasfüggöny” mögött.
Lázár György, a verseny fővédnöke, a Minisztertanács elnöke a Hungaroringen, az első Forma–1-es Magyar Nagydíj döntő futamára érkezik. Mellette, Bernie Ecclestone,, a FOCA elnöke, a Forma–1 tulajdonosa és Jean-Marie Balestre, a Nemzetközi Autómobil-szövetség elnöke (Fotó: MTI/Kovács Attila)
Az F1-es autós gyorsasági világbajnokságot üzemeltető szervezet (FOA) elnökének terveiben akkor még a Szovjetunió (főképp Moszkva), Kína, majd Jugoszlávia szerepelt, de végül magyar származású barátja, Rohonyi Tamás tanácsára Budapest felé fordult a figyelme.
Harmincnégy éve, 1986 márciusában készült el a Hungaroring, amelyen öt hónappal később, augusztus 10-én megrendezték az első Forma–1-es Magyar Nagydíjat – elsőként a keleti blokkban.
1986-tól a legtöbbször Lewis Hamilton nyerte a Magyar Nagydíjat, összesen hat alkalommal, de második helyen áll Michael Schumacher négyszeres győzelmével.
A 2003-as Magyar Nagydíjon szerepelt először a világverseny történetében magyar pilóta, Baumgartner Zsolt, a Jordan csapatával, ám műszaki hiba miatt végül nem ért célba ezen a futamon.
A FIA F3-as bajnokság győztese, Baumgartner Zsolt, a Hungarorig GM Motorsport versenyzője a Hungaroringen a Hungária Biztosító Társaság kupájáért rendezett versenyen 2000. május 7-én (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)
Az aszfaltot 2016-ban teljes egészében felújították, cserélték a vízelvezető szegélyeket és a rázóköveket is.
Jelenleg 2027-ig szóló érvényes szerződés van a Forma–1-es Magyar Nagydíj megrendezésére a kereskedelmi jogok új tulajdonosával, az amerikai Liberty Media-csoporttal.
hirado, Hirmagazin.eu