Elérhetővé a ponthatárok a felvi.hu oldalon

– hangzott el az M1 Híradójában.

Ezzel eldőlt, hogy a több mint 91 ezer jelentkező közül az általános eljárásban hányan kerülnek be egyetemre, főiskolára.

Az NKE a Top 10 élén 

Az idei adatokból, sorrendben mutatták azt a 10 intézményt és képzést, ahová idén a legtöbb pont kellett:

Első helyen a Nemzeti Közszolgálati Egyetem nemzetközi biztonság-és védelempolitika képzése áll, ide 445 pontra volt szükség.

Második a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mechatronikai mérnök képzése, ahova 433 ponttal lehetett bekerülni.

És 430 pont kellett a Semmelweis Egyetem ápolás és betegellátás képzésére, ez lett a harmadik.

400 vagy afölötti pontszámmal lehetett bekerülni:

4. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem fizika képzés – 420

5. Állatorvostudományi Egyetem, biológia képzés – 418

6. Nemzeti Közszolgálati Egyetem, nemzetközi igazgatási képzés – 415

7. Pázmány Péter Katolikus Egyetem, molekuláris bionika mérnöki képzés – 400

8. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, építészmérnöki képzés – 397

9. Eötvös Lóránd Tudományegyetem, keleti nyelvek és kultúrák képzés – 397

10. Eötvös Lóránd Tudományegyetem, programtervező informatikus képzés – 395

A további pontszámok tehát a felvi.hu oldalon találhatóak. Az Innovációs és Tecnológiai Minisztérium és az Oktatási Hivatal közös sajtótájékoztatón ismertette és értékelte az eredményeket.

Nyilvánosságra hozták csütörtök este az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat. A jelentkezők háromnegyedét felvették valamilyen képzésre – ismertette Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára a ponthatárok kihirdetése után tartott budapesti sajtótájékoztatón.

Bódis József elmondta: a nagy egyetemek nagyjából úgy szerepeltek az általános felvételi eljárásban, mint az elmúlt években. Ennek megfelelően a felvett elsőéves hallgatók számát nézve az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) az első, amelyet a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem követ. Jelentősen előrelépve a Budapesti Gazdasági Egyetem idén a negyedik a rangsorban.

Tízezerrel kevesebb a csalódott diák a tavalyi évhez képest

Az előző évhez képest tízezerrel kevesebb, mintegy 23 ezer a csalódott diák, a 91 460 jelentkezőből 68 112-en felvételt nyertek valamely általuk megjelölt képzésre. Közülük több mint 55 ezren államilag finanszírozott formában tanulhatnak.

Alapképzésre több mint 42 ezer hallgató került be, osztatlan képzésre több mint 7400, mesterképzésre több mint 12 300, felsőfokú szakképzésre pedig több mint 6100.

M1 / Hirmagazin.eu

ElőzőSzobrot állítottak a gyulai kolbász megalkotójának – képek
KövetkezőMűhold elhárító fegyver fellövésével vádolja Moszkvát London és Washington
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza