Száz néptáncos közös előadása emlékeztet a trianoni diktátumra; a csütörtöki eseményen az első világháborút lezáró békeszerződés aláírásának 100. évfordulóján, június 4-én, 16 óra 32 perckor a táncosok élőzenével kísért produkciója volt látható a Hősök terén

– közölte a Magyar Teátrumi Társaság kedden az MTI-vel.

Csütörtökön 16 órától érkeztek a táncosok a Hősök terére, ahol a közös tánc koreográfusa, Berecz István táncművész-koreográfus, a Fölszállott a páva verseny 2012-es szólótánc győztese várta őket és vezette a Táncszáz elnevezésű közös fellépést – olvasható a közleményben.

Mint írják, a mintegy 20 perces bemutató során a jellegzetes magyar néptáncok egyvelegét láthatták azok, akik eljönnek a helyszínre, az élőzenére készült koreográfia a magyarság összetartozásának szimbóluma lesz.

„Reméljük, hogy valamikor ősszel, amikor már lehet tömegrendezvényeket szervezni, nagyobb méretekben és résztvevői számmal is meg tudjuk szervezni azt a rendezvényt, ami néptánccal, zenével emlékeztet a száz évvel ezelőtt történtekre. A néptánc az egyik legfontosabb és legszebb közös kulturális kincsünk, illő hát, hogy a tragikus trianoni döntés kerek évfordulóján a közös néptánccal mutassuk meg: összetartoztunk és összetartozunk” – idézi a kommüniké Szabó Lászlót, az esemény ötletgazdáját, a programot szervező Magyar Teátrumi Társaság titkárát.

„Olyan összeállítást készítettem, amely szimbolizálja a magyar néptánc sokszínűségét, erejét és lendületét. Az emlékezésen részt vevő száz táncos nagy örömmel vállalta a közös táncot, mindannyiunknak nagy élmény lesz megmutatni a magyar néptánc összetartó erejét” – idézi az összegzés Berecz Istvánt, a Táncszáz esemény házigazdáját és a közös tánc koreográfusát.

(MTI)