forrás: Kossuth Rádió, Krónika

A Baptista Szeretetszolgálat tapasztalata szerint a bevándorlók többsége nem kér segítséget a segélyszervezetektől.

Beszámolójuk szerint a határsértők döntő többsége pénzzel és kommunikációs eszközökkel felszerelt fiatal.

Az igazi rászorulók támogatása a karitatív szervezetek legfontosabb feladata – mondta korábban Soltész Miklós nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár. A rendőrség és a Bevándorlási Hivatal is a táborokban tartózkodó gyerekek foglalkoztatásában kérte a szervezetek segítségét.

hirmagazin_2015-07-21_063004Röszke, 2015. július 11. Rendőrök igazoltatnak határsértőket Röszke külterületén 2015. július 11-én. Az előző napon 731 határsértőt – köztük 135 gyermeket – tartóztattak fel a rendőrök a polgárőrökkel együttműködve Csongrád megye déli részén. MTI Fotó: Kelemen Zoltán Gergely

A bevándorlóknak több karitatív szervezet is segít, a szervezetek azonban óvatosak, mivel nem szükséghelyzettel állnak szemben. A Baptista Szeretetszolgálat azt tapasztalja, hogy a bevándorlók többsége nem igényli a támogatást.

Szenczy Sándor, a szervezet elnöke arról beszélt, az utazók többsége 18 és 35 év közötti, pénzzel és kommunikációs eszközökkel felszerelt fiatal. Hazánkat csak tranzitországnak használják, céljuk, hogy minél hamarabb tovább mehessenek.

Szenczy Sándor arról is beszámolt a Krónikának, felajánlották a menekülteknek, hogy elszállítják őket, hogy ne kelljen vonatozniuk, de senki nem igényelte ezt a segítséget. Hozzátette: a rászoruló menekültek közül naponta 110-et látnak el, s hangsúlyozta: a szeretetszolgálat több évtizede együttműködik a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatallal, s mindenkinek segítenek, aki igényli.