Eseménydús hét vár a képviselőkre, ugyanis az Országgyűlés hétfőtől csütörtökig tartó négynapos üléssel zárja aktuális őszi ülésszakát.
A képviselők szerdán több mint negyven javaslatról döntenek, köztük a rabszolgatörvény néven elhíresült munka törvénykönyve módosításáról is.
Az ülés hétfőn 13 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik. Az interpellációk ezúttal is az első ülésnapon hangozhatnak el, ezúttal hatvan percben, hasonlóan az azonnali kérdésekhez, míg a kérdésekre harminc perc áll majd rendelkezésre.
A Ház kedden reggel ugyancsak napirend előtti felszólalásokkal kezdi munkáját, majd a másnap elfogadni tervezett javaslatok utolsó, a benyújtott indítványok módosításairól szóló vitáit folytatja le.
Szerdán délelőtt szavazásokkal indul az ülésnap. A parlament ekkor hozhat törvényt a közigazgatási bíróságokról, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanácsról, a Nemzeti Eszközkezelő Programban résztvevők otthonteremtéséről, a kormányzati igazgatásról, a 2021-es népszámlálásról, a Hungary Helps programról, a magyar-székely összetartozás napjáról, valamint az állami magasépítési beruházások megvalósításáról. A fentieken kívül számos, már meglévő jogszabályon is módosíthatnak, így például változhat az agrártörvény, valamint a munka törvénykönyve is. Utóbbi miatt számos szakszervezet vonult utcára szombat délelőtt.
Mint arról korábban beszámoltunk, szombaton tüntettek a szakszervezetek a túlóratörvény ellen, több ezren vettek részt a demonstráción. Céljuk többek között az volt, hogy azonnali hatállyal vonják vissza a „rabszolgatörvényt”, minimum kétszámjegyű legyen a 2019-es béremelés, valamint adják vissza a cafetéria megszüntetett elemeit.
Az Országgyűlés téli ülésszaka – a parlament honlapján elérhető ülésterv alapján – csütörtökön ér véget. A képviselők ekkor három, az igazságszolgáltatást érintő javaslatról tárgyalnak: a Kúria, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) és az ügyészség tavalyi évről szóló beszámolója kerül terítékre.
(MTI)