Gyorsabb, legalább olyan szép, mint a nagy versenytársak, s mindent tud, amit ma egy menő okostelefonnak tudnia kell.

Több éve tanuljuk a OnePlus nevét. A kínai gyártó azzal vívta ki máig tartó népszerűségét, hogy készülékeibe a minden évben a legfrissebb, legerősebb hardvert gyömöszölte – fél áron. Az európai piacot már régen meggyőzték a telefonjai, most az amerikain arat legújabb mobiljával, a OnePlus 6T-vel.

Meglepetésre hosszabb sorban álltak az első amerikai megjelenésekor az üzletek előtt, mint az iPhone-ok debütálásakor szokott lenni.

Nem csoda, mert ennyiért nem lehet 8 GB RAM-mal, 128 GB tárhellyel, beépített ujjlenyomat olvasóval szerelt mobilt kapni. A régi mobilok árát is beszámítják – a OnePlus komolyra vette a harcot.

A kínaiak szerint a készülékből az első három hétben egymilliót adtak el. Ez kevesebb, mint az Apple és a Samsung által eladott készülékek száma, de kiugró eredmény egy olyan méretű vállalattól, mint a OnePlus.

A legújabb változatba nagyobb, 6,41 hüvelykes (!) AMOLED-kijelző került 2340 x 1080 pixeles felbontással, némileg, 3700 mAh-ra növelték az akku kapacitását, ami 5-8 óra kijelzőidőt jelent a gyakorlatban.

Miközben a készülékház mérete maradt, a kijelző azért nőhetett ilyen óriásira, mert az ujjlenyomat-olvasót beépítették a képernyőbe: így a kijelző szinte minden felületet elfoglalhat. Fenn vízcsepp alakúra csökkent a notch, s így nem kell a hátlapon kotorászva-tapogatva keresgélni az olvasót.

Igaz, a kijelző alá rejtett megoldásnak a Mate 20 Pro-éhoz hasonlóan meg van az ára, mert lassabban azonosítja a tulajdonost a képernyőbe integrált ujjlenyomat-olvasó.

Figyelemre méltó, hogy a motorháztető alatt Qualcomm Snapdragon 845-ös chip dohog, 6, illetve 8GB RAM, valamint 128, illetve 256GB ROM jeles társaságában.

A hátlapi dupla f/1.7-es kamerarendszer 16 és 20 megapixeles szenzorokat használ, optikai képstabilizátorral, és az éjszakai fotózásra kihegyezett Nightscape funkcióval.

A készüléken a sajnos másutt még mindig fehér hollónak számító, legújabb Android 9 Pie fut OxygenOS-sel és gesztusvezérléssel. Kis késéssel kiadták a éjfekete és tükörfekete után a talán villámlilának nevezhető változatot is.

Mindezt 180 ezer forintért osztogatják, miközben az iPhone, a Samsung, a Huawei nagyjából azonos hardveres képességű csúcskészülékeiért majd kétszer ennyit kérnek.

szerző: BZI

ElőzőHolttest az égő házban
KövetkezőInterpellációkkal zárja kéthetes ülését az Országgyűlés
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza