Hirmagazin
Image default
Sporthirek

Hosszú Katinka tényleg kemény: nem ijedt meg a fenyegetéstől

Tokió – Hosszú Katinka két aranyérmet nyert pénteken az úszó világkupa-sorozat tokiói, rövidpályás állomásának nyitónapján.

A viadal honlapja szerint a háromszoros olimpiai bajnok klasszis 100 méter vegyesen 57.25 másodperces idővel diadalmaskodott, 200 méter pillangón pedig 2:03.01 perces eredménnyel lett első.

A jelek szerint nem ijesztették meg Katinkát a fenyegetőzések: több társával együtt neki is „üzent” a nemzetközi úszószövetség (FINA), el akarja tiltani őket, ha részt vesznek decemberben egy torinói viadalon, amely nem a FINA égisze alatt zajlik majd. Többen jelezték már, így Katinka is, továbbra is úgy tervez, hogy ott lesz az olasz viadalon.

Hiába fenyegetik, ott lesz Torinóban

A Vk-n egyébként 400 méter gyorson a férfiaknál és a nőknél is volt magyar érdekeltség, Verrasztó Dávid a nyolcadik (3:46.58), Kapás Boglárka pedig a hatodik (4:05.69) lett.

Az orosz Vlagyimir Morozov 100 méter vegyesen beállított saját, 50.26 másodperces világcsúcsát.

A világkupa-sorozat első szakaszát nagymedencében, Kazanyban, majd Dohában rendezték, a második etap rövidpályán Eindhovenben kezdődött és Budapesten zárult. A harmadik, zárószakasz – ugyancsak 25 méteres medencében – Ázsiában, sorrendben Pekingben, Tokióban és Szingapúrban tartják.

Forrás: Blikk.hu

Fotó: Pozsonyi Zita

Kapcsolódó hírek

Vívó-vk: Muhari Eszter aranyérmes Barcelonában! .. Gratulálunk a kimagasló sportteljesítményhez!

Géza

A Ferencváros 2-2-es döntetlent játszott Zalaegerszegen a labdarúgó OTP Bank Liga ötödik fordulójából elhalasztott és szerdán pótolt mérkőzésen, ezzel a Puskás Akadémiát egy ponttal megelőzve az élre állt.

Bognár Krisztina

A Ferencváros és az AZ Alkmaar közötti Európa-liga mérkőzésen, amelyet 2025. január 30-án rendeztek a Groupama Arénában, incidens történt a vendégszurkolók és a biztonsági személyzet között, mivel a fradi az eéső félidőben már 3:0-ra vezetett..

Géza
Megszakítás