Hosszú Katinka egyéniben egy arany- és egy bronzéremmel folytatta szereplését az úszók világkupa-sorozatának budapesti állomásán. Ezúttal a 29 éves klasszison kívül is nyertek érmeket a magyarok, Lakatos Dávid, Cseh László és Jakabos Zsuzsanna, valamint a 4×50 méteres vegyes gyorsváltó is odafért a dobogóra.

A közel teltházas Duna Aréna közönsége „bemelegítésképpen” három magyarnak szurkolhatott, női 400 méter vegyesen ráadásul Hosszú Katinka favoritként állt rajtkőre, mellette pedig Jakabos Zsuzsanna és Kapás Boglárka képviselte a hazai színeket. A háromszoros olimpiai bajnok győzelmét semmi sem veszélyeztette, közel négy másodperccel (4:23.55 p) hamarabb ért célba, mint a második helyezett japán riválisa. Mindeközben Jakabos nagy hajrával harmadik lett, Kapás viszont utolsóként zárt.

Hosszú a medenceparton arról beszélt, nagyon örül ennek a sikernek, különösképpen az idejének, amely annak tükrében jó főleg, hogy nagyjából két hónapja dolgozik együtt új edzőjével, Petrov Árpáddal. Hozzátette, még a szombati zárónapon szeretné kiélvezni a versenyzést, utána pedig alig várja, hogy folytassa a kemény munkát.

Jakabos elmondta, a vízben nem igazán érezte, milyen helyen halad a versenyben, próbálta a mellette úszó kínaival – aki elég erősen kezdett – tartani a tempót. Hozzátette, a hajrában hatalmas segítséget kapott a közönségtől, s ennek köszönhetően körülbelül öt másodperccel jobb időt tudott úszni, mint néhány nappal korábban.

Férfi 1500 méter gyorson – ahol 59 alkalommal kell fordulniuk az úszóknak – a 19 éves Lakatos Dávid 14:47.74 perces eredménnyel második lett, ezzel megszerezte pályafutása első vk-érmét.

Bohus Richárd 50 méter háton délelőtt nyolc századra volt az országos csúcstól, s ugyan tovább faragott előfutamos idejéből, de a 23.87-es idő – amely a hatodik helyre volt elég – öt századdal még mindig elmarad a legjobb magyar teljesítménytől.

Női 200 méter pillangón Verrasztó Evelyn csak mellékszereplő lehetett, ugyanis Sarah Sjöström, a kínai Vang Csiencse-ha és a holland Femke Heemskerk nemcsak egymással, hanem a világcsúcsot jelző órával is nagy csatát vívott. Végül a világkupát vezető olimpiai bajnok svéd klasszis utóbbi küzdelmet elveszítette, de elsőként csapott célba. Verrasztó a hetedik helyen zárt.

Férfi 200 méter vegyesen három magyar állt rajtkőre, a 32 éves Cseh László hatalmas lendülettel kezdett, háton azonban az ausztrál Mitchell Larkin ellentmondást nem tűrően előretört, és magabiztosan nyerte a futamot. A kiválóan forduló Cseh végül második, Verrasztó Dávid negyedik, Dudás Dániel pedig nyolcadik lett.

A női 100 méter hát döntőjében olimpiai bajnokok sorakoztak fel, Hosszú Katinka magasan a legjobb idővel várta a finálét, mellette legnagyobb ellenfelei az ausztrál Emily Seebohm és az amerikai Kathleen Baker voltak. A várakozásoknak megfelelően ez a trió sajátította ki magának a futamot, Seebohm az utolsó hat-nyolc méteren harcolta ki a győzelmet, Baker pedig négy századdal a bronzérmes Hosszú előtt érintette meg a falat.

Németh Nándor 100 méter gyorson négy századdal megdöntötte egyéni legjobbját (47.06), amivel az ötödik lett, ugyanakkor a célba érkezést követően elmondta, 47 másodpercen belül szeretett volna úszni.

Az utolsó egyéni döntőben, férfi 200 méter pillangón négy magyar állt rajtkőre: a 8-as pályán az olimpiai bajnok Chad Le Clos óriási lendülettel kezdett, féltávnál 1.27 másodperccel fordult, utána viszont inkább a sima győzelemre ment rá. Cseh László a negyedik, Biczó Bence az ötödik, Verrasztó Dávid a hatodik, Tekauer Márk pedig a nyolcadik lett.

A nap zárószámában a Lobanovszkij Maxim, Kozma Dominik, Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna összetételű 4×50 méteres vegyes gyorsváltó egy bronzéremmel gazdagodott. Kozma Dominik vidáman annyit mondott, reméli, minden évben lesz világkupa a Duna Arénában, ugyanis fantasztikus érzés ilyen közönség előtt úszni.

A világkupa-sorozat első szakaszát nagymedencében, Kazanyban, majd Dohában rendezték, a második etap rövidpályán Eindhovenben kezdődött a múlt hétvégén, és most Budapesten zárul. A harmadik, utolsó szakaszra – ugyancsak 25 méteres medencében – novemberen Ázsiában, sorrendben Pekingben, Tokióban és Szingapúrban kerül sor.

A világkupában az egyéni számok győztesei 1500, a másodikak 1000, a harmadikok 500, a negyedikek 400, az ötödikek 300, a hatodikak pedig 200 dollárt kapnak, míg a váltóknál az első hármat díjazzák 3000, 2000 és 1000 dollárral. A világkupa összesített győztese 150 000, a második 100 000, a harmadik 50 ezer dollárral gazdagodik.

Nyitókép: MTI / Kovács Tamás
Forrás: infastart.hu

ElőzőKlasszikus őszi kirándulóidő várható (mai időjárási előrejelzés képekkelés térképekkel, a Hirmagazin.eu-tól)
KövetkezőMintegy tízezer migráns távozott önként Görögországból
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza