Ez felöl aludjunk nyugodtan! Gyakorlati tanácsokkal azonban szeretnénk ellátni minden olvasónkat, amit mi, fontosnak ítélünk meg!
A Facebook a mai üzleti világban, Magyarországon, értékmérő! Minden, amit a Facebookon megjelenítünk, közzéteszünk, magunkból ad egyszelet információt másoknak. Ezért is nagyon fontos, hogy figyeljünk oda arra, hogy a magunkhoz köthető adataink, a rólunk megjelenített információk, a magunk részéről is legyenek biztonságban.
Facebook-fiókjainkat hacker nem tudja feltörni, azonban vannak az emberi tényezők, amelyeknek, mi magunk, lehetünk áldozatai.
Két dolog van, ami nagyon fontos, íme:
- e-mail címet, telefonszámot és jelszót, soha ne bízzuk másra, mert ha még meg is változtatjuk, a régiről mások, újra beléphetnek fiókjainkba;
- olyan jelszót alkalmazzunk, ami nem hétköznapi, vagy nehezen lehetne kitalálni;
A gyakorlatból írunk le egy-két példát, hogy mely jalszavak azok, amelyek egyáltalán nem jók:
- baba 2000 (pl. amikor gyermekünk született, mert millió emebr ezt írja be), helyette, ha már babáról van szó, ez: b@b@20@00. Ezt, vagy ennek a kukacos dolognak bármilyen verzióját, ember nincs, aki kitalálná, vagy megfejtené;
- bodrikutya2, macilaci1980, stb.., itt arra hívjuk fel a figyelmet, hogy az ékezet nélküli jelszavak szintén nem jók, legyenek helyette ékezetes jelszavak, pl. vörösrózsa050, vagy focipálya3000, és nyugodtan közbe lehet iktatni bárhova a kukacokat, mert azzal nehezedik a jelszó.
Ma már Google is, és a Facebook is kiemelten odafigyel arra, hogy biztonságos jelszavakat alkossunk! Amikor egy jelszó túl egyszerű, vagy a rendszer szerint is egyszerűnek tűnik, a rendszer figyelmeztet, akkor ennek a cikknek a tükrében gondoljuk át a jelszóalkotást!
Reméljük segíthettünk, mert ha ezekre a dolgokra különösen odafigyelünk, az információink a magunk részéről is boztonságban lesznek, a Facebook részéről pedig egyáltalán nem kell aggódnunk, náluk, véleményünk szerint, a legmagasabb priorítású biztonsági rendszerek működnek!
Forrás: Hirmagazin.eu