Ahány ember, annyi furcsa hétköznapi hóbort, szokás és rituálé, amihez nagyon tud ragaszkodni – ez pedig így van rendjén.

Főzős kávém. Kép: Hirmagazin.eu

Minden nap 03,00-kor kelek. Az első dolgom az, hogy megfőzök egy kávét, és készítek későbbre 1 nagy kancsó teát, ezzel kezdődik a napom. Lefő a kávém (imádom az illatát, biztosan ti is úgy vagytok vele, mármint azok biztosan, akik kávéznak), kitöltöm, teszek be édesítőszert (hiába ártalmas, … úgy vagyunk vele mindnyájan, akik némi túlsúllyal küzdünk, hogy mégsem cukor),  aztán mikor mi van, csöpp tejet vagy bolti tejszínt töltök a kávémhoz, közben magamhoz veszek egy szál cigit, és kiülök a lakáson kívül, a dohányzásra kijelölt helyre, és akár meleg van, akár vacogó hideg, ott szép nyugodtan elfogyasztom a kávémat, mert ragaszkodom a szokásaimhoz.

Amikor elfelejtek venni főzős kávét, és ez kiamard, hiába minden, nagyon rossz lesz a közérzetem egész nap.

Most nem írom le, mi mindent csinálok aztán..; élem egy teljesen hétköznapi ember teljesen szokványos életét, azonban ha bármi okból kimarad valami, amit szeretek, és amit már megszoktam, jön a lelki disszonancia.

Érdekes, de amikor kirándulni megyek (nem sokszor), vagy horgászni (többször), ott is hatamas jelentősége van a reggeli kávézásnak, és az azt követő teázásnak. (A teázást azért találtam ki, mert milyen az ember? .. Meginna egy vödör kávét, .. régebben majdnem belehaltam a sok kávézásba, így a magam érdekében a 3 adagos kávé elfogasztása után jön egy vödör tea, azt iszom egész délelőttig).

A mindennapjaimat keresztül-kasul átszövő furcsaságokkal nem vagyok egyedül, minden embernek megvannak az apró hóbortjai. Ha az ember napi tevékenységéből valami kimarad, elbizonytalanodik vagy elégedetlen lesz, hiszen a biztonságérzetén esik csorba.

Szertartásainknak persze nemcsak pozitív vetületük lehet, hamar átcsaphatnak kényszerességbe: az érintett képtelen elengedni őket, tulajdon szokása lesz a kényszerzubbonya. Ezt erősítik az olyan könnyen elejtett mantrák is, hogy „a reggeli kávé nélkül nem tudom elkezdni a napot”.

A kényszerességtől eltekintve szakértők szerint rengeteg olyan élethelyzet van, amikor nem árt tudatosan törekedni a szertartások kialakítására.

Tipikusan ilyen az öregség kezdte vagy olyan időszakok, ahol megváltozik a napi tevékenységünk. Ezek mind olyan állapotok, amikor az ember korábbi szent forgatókönyvei eltűnnek, helyettük pedig újakat kell találni ahhoz, hogy a belső káoszt elkerülhessük.

Forrás: Hirmagazin.eu (bg)

ElőzőSalvini szerint Merkel alábecsült, de egyetért fog érteni vele
KövetkezőBefejeződött az országos szúnyogirtási program
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza