Hirmagazin
Image default
Külföld

Megnövelt ellenvámot vetett ki amerikai árukra Oroszország

Oroszország 25 és 40 százalék közötti arányra emelte fel vasárnap az amerikai fémmegmunkáló berendezésekre és szerszámokra, bányászati fúróberendezésekre, optikai szálakra, valamint a teherszállító járművekre kivetett importvámot.

Vlagyimir Putyin elégedett az orosz válogatottal /Fotó: AFP

Moszkva így válaszolt arra, hogy Washington 25 százalékig terjedő arányban emelte meg az orosz acélra és alumíniumra kivetett vámot. Az Oroszországnak az amerikai vámemelés okozott kárt a Kommerszant című lap összesítése szerint 537,6 millió dollárra becsülik.

A lap szerint a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) szabályai szerint bevezetett orosz ellenintézkedések értéke 87,6 millió dollár. A maradék 450 millió dolláros veszteségeket három év múlva bevezetendő vagy WTO-határozatok fogják ellensúlyozni.

Forrás: MTI

Kapcsolódó hírek