A hűtlenség nem csak a házastársakat viseli meg, de a gyerekek is nehezen tudnak megbirkózni a dologgal. Valószínű, hogy rajtuk nem látszik annyira, de higgyük el, hogy mélyen legbelül őket is megviseli, ha anya vagy apa félrelép.

A szülők közti nézeteltérést, és feszültséget nagyon megérzik a gyerekek, bármennyire is próbáljuk védeni őket. Ha nem beszélünk velük nyíltan, akkor később akár komolyabb problémák is adódhatnak.

1.Pánik és paranoia

A gyerek bizonytalanná válik, nem fog bízni magában, sem a környezetében. Nehezen megy bele később bármilyen kapcsolatba, mert azt fogja feltételezni, hogy mindenki hűtlen. Pánikolni fog az új helyzetektől, kapcsolatoktól.

2.Elveszíti a szeretetbe vetett hitét

Meg lesz győződve róla, hogy a szeretnek semmilyen ereje nincs, hiszen nem képes a családot összetartani. Kerülni fogja a kötelezettségeket, és nem fog tudni felelősségteljesen vállalni egy kapcsolatot.

3.Bizalomvesztés

Állandóan kételkedni fog, a párkapcsolatban soha nem fog tudni teljes mértékben megbízni a másikban, paranoiás féltékenységgel fogja ellenőrizgetni. Nehezen fog tudni kialakítani komoly kapcsolatot.

4.Hűtlenség

A gyerek példaképe a szülő, ezért hajlamos úgy élni, és gondolkozni, ahogy azt látta, tapasztalta. Lehetséges, hogy felnőttként teljesen normális lesz számára a hűtlenség.

5.A családtól való eltávolodás

A család egy gyerek számára a biztonságot jelenti. Ha felbomlik a család, megszűnik a biztonság, a gyerek elveszíti a családban vetett hitét, menekülni fog.

6.Választás a szülők közül

A gyerek nem fog akarni azzal maradni, aki hűtlen volt, inkább a másik felet választja. Soha nem fogja megérteni a hűtlenséget, számára az a fél mindig negatív szereplő lesz.

Forrás: tudasfaja.com