Londonban már 100 felett jár a halálos áldozatok száma január óta, akik bandaháború következtében vesztették életüket.

Fotó: AFP

A londoni rendőrség listát készít azokról, akik valamilyen módon a bandákhoz kapcsolhatóak. A Soros György által bőkezűen finanszírozott Amnesty International szerint a lista diszkriminatív, mivel túl sok rajta a sötét bőrű gyanúsított. A listára egyébként azért van szükség, mert Londonban az utóbbi időben rendkívül elszaporodtak a késelések, amelyeknek nagy részét bandatagok követik el.

Miközben Sadiq Khan londoni polgármester és Theresa May miniszterelnök egymásra mutogatnak a brit fővárosban mind jobban elszaporodó késes támadások miatt, a Soros által bőkezűen finanszírozott Amnesty International is beszállt a küzdelembe a bűnüldöző szervek ellenében.

A Scotland Yard (rendőrség) listáját “banda mátrixként” is emlegetik a szakértők. Ebben az adatbázisban összesen 3800-an szerepelnek, a listán szereplő legfiatalabb személy 12 éves.

Az adatbázissal kapcsolatban a Soros által finanszírozott Amnesty International “faji diszkriminációt” emleget.

A listán szereplők kétharmada egyébként “fekete”, és így nagyon túlreprezentált ez a csoport, mivel a feketék London lakosságának csak 13 százalékát teszik ki – írja az Independent az arányokról egy rendőrségi jelentés alapján.

A listán szereplőkhöz egy színt is hozzárendelnek a rendőrök, amiből összesen háromféle van: zöld, sárga és piros. Ezzel jelzik a veszélyességi fokozatot: értelemszerűen a pirossal jelölt személyek a legveszélyesebbek, ők legtöbbször erőszakos cselekmények miatt kerültek a hatóság látóterébe, míg a sárgával jelölt személyek kevésbé veszélyesek, addig a zölddel jelöltek csak lazán kapcsolódnak a bandákhoz. A piros kategóriában 5 százaléknyian vannak, a sárga kategóriában 31 százaléknyian, míg a zöldbe 64 százaléknyian kerültek.

Az Amnesty azt kifogásolta a leginkább a 3806 főt számláló listával kapcsolatban, hogy a hatóság 1501 olyan személyt tett fel a listára (zöld jelzéssel), akik semmilyen bűncselekményt nem követtek el az utóbbi két évben. A rendőrök többször olyan személyeket is felvettek a listára, akik mindössze a bandák zenei stílusát képviselő, úgynevezett grime zenét osztanak meg a közösségi médiában. Szerintük ez faji megkülönböztetés.

Az Amnesty ezt a gyakorlatot kritizálta a leginkább, ami egyébként elsőre valóban furcsának tűnhet. A Scotland Yard válaszolt is erre a felvetésre.

Az, hogy valaki milyen zenét hallgat, nem befolyásolja, hogy felkerül-e a listára, azonban ha valaki egy zenei videóban a bandák erőszakos tetteit méltatja a közösségi médián keresztül, akkor ezt hírszerzési forrásnak lehet tekinteni – mondta a szóvivő, utalva arra, hogy figyelik azokat, akik az ilyen zenei műveket posztolják, kommentelik vagy kedvelik.

A “jogvédők” azt is kifogásolták, hogy átláthatatlan, ki kerül fel és le a listáról, ám a rendőrség közölte, hogy 2012 óta 4000 személyt töröltek róla.

Az Amnesty a faji kártyát megpróbálta ugyan kijátszani, hogy lehozzák a liberális médiumok az esettel kapcsolatos véleményét – sikerrel –, azonban arra vonatkozó bizonyítékot végül nem tudtak felmutatni, hogy bizonyos személyek csak azért kerültek volna fel a listára, mert feketék.

Forrás: vilagfigyelo.com

ElőzőKeresik a rendőrök Orsós Marcelt
KövetkezőSzír menekültként kasszíroznak több ezer eurót a románok
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza