Böjte Csaba: „Én nem a bevándorlóktól féltem Európát, hanem a lagymatag keresztényektől!”
.. Így folytatja: „Az a természet rendje, hogy az a népcsoport, amely vegetál, amely nem alkalmas rá, hogy az életet továbbvigye, elsorvad, kihal, és helyüket az a népcsoport foglalja el, amelyben van életerő, lendület, bátorság, küzdeni akarás. Mint ahogyan a Szavannákon a kisállatok is az utolsó vérükig küzdenek az életükért, úgy kellene nekünk is küzdeni azért, hogy Európa a mienk maradjon!”
„A mai európai ember legfőbb gondja általában a fogyókúra, az alakformálás, az utazás, a pénz mértéktelen költése, testet és a lelket megrontó élvezetek hajhászása. Isten most figyelmeztetett bennünket!”
.. „A Jó Isten, úgy látom, a migrációs kérdéssel egy jó nagy fakanalat ragadott, és elkezdett kavargatni ebben a hatalmas fazékban! Isten azt szeretné, hogy térjünk észhez, térjünk meg, máskülönben elveszünk! Miért is mondja ezt? Mert látja, amit én is látok, és amit ti is láttok! Senki nem tesz semmit a migránsok ellen, hagyjátok, tűritek, hogy elvegyék otthonaitokat, feleségeiteket, megkeserítsék életeteket, gyermekeitek életét, tönkretegyék a jeleneteket és a jövőtöket!”
„Nem lehet folyamatosan félrevert harangok zajában élni, ezért nyugtassuk meg magunkat, összpontosítsuk erőinket arra, hogy mi töltsük meg életerővel, életkedvvel és gyermekekkel a Kárpát-medencét, és ne a migránsok, mert az élet és az ország azé lesz, aki benne magának és gyermekeinek jelenét éli és jövőjét megteremti!”
„A demográfiai kérdés az egyik legfontosabb kérdés ma a Kárpát-medencében! Ha ezt nem tudja népünk megoldani, a migránsok leigáznak minket!”
„Szeretném Ferenc Pápa soraival zárni levelemet, aki egyébként is az egyetemes katolikus világ vezetőjeként kiáll a migránsok mellett, mégis ezt mondja:
„Sem a pápának, sem az Egyháznak nincs monopóliuma a társadalmi kérdések értelmezésére, sem a kortárs problémák kapcsán felmerülő megoldási javaslatokra. Itt csak megismételhetem VI. Pál világos szavait: ’A nagyon különböző helyzeteket látva nehéz egyetlen szót kimondanunk és egyetemes érvényű megoldást javasolnunk. Különben is ez nem szándékunk és nem is küldetésünk. A keresztény közösségekre tartozik, hogy objektíven elemezzék országuk helyzetét.’” (EG 184).
Forrás: Hirmagazin.eu