Virágzó üzletággá változtatta a bevándorlást a szicíliai maffia egy angol lap szerint. Az újságcikkben az is olvasható, hogy a táborvezetők hónapokon keresztül olyan migránsok után is felvették a támogatásokat, akik már nem laktak ott.
Az M1 Ma reggel című műsorában arra keresték a választ, hogy milyen kapcsolat van a szervezett bűnözés és a migráció között.
Az M1 Ma reggel című műsorában Sárközi Júlia, az M1 olaszországi tudósítója rávilágított, Olaszországban az afrikai embercsempészek és a dél-olaszországi szervezett bűnözés már régóta, több mint egy évtizede a kezében tartja a migrációs üzletet.
A szicíliai sziget középpontján egy befogadó tábor a kilencvenes évek végétől működik, korábban amerikai katonák lakták, és a kétezres évek közepétől ide helyezték el azokat az illegális migránsokat, akik Afrikából folyamatosan érkeztek a szicíliai partokra.
Rettegés és prostitúció uralja a környéket
Sárközi Júlia elmondta, volt, amikor a táborban több mint háromezren tartózkodtak, jelenleg nagyjából ezerötszázra teszik a lakosok számát. A tudósító emlékeztetett, az olasz parlament tavaly nyáron úgy döntött, hogy a tábort bezárja, azonban ez azóta sem történt meg.
Hangsúlyozta, hogy a The Guardian cikke megfelel a valóságnak, az olasz hatóságok ugyanis már vizsgálatot indítottak, hiszen egyre inkább úgy tűnik, hogy a tábor – amit egyébként a hatóságok őriznek – egy valódi „bűnközponttá” változott, ahova a menedékkérőket helyezik el, azonban köztük illegális bevándorlók is vannak. Sárközi Júlia kiemelte, a nigériai és a szicíliai maffia karöltve uralja a tábort, az afrikai nőket prostitúcióra kényszerítik, közben a férfiak szabadon ki-be járhatnak a táborba és rettegésben tartják a környéken élőket.
Az uniós pénzek a maffia zsebébe mennek
Az M1 tudósítója közölte, hogy a tábor fenntartói napi 35 eurót kapnak egy bentlakó után, de az olasz sajtó kiderítette, hogy ennek a pénznek a nagy része uniós forrás, és a helyi maffia kezébe kerül.
A közösségi oldalakon nemrég jelent meg egy videó, amelyben egy nigériai emberkereskedő látható, ahogy az emberkereskedelemből származó pénzt szétszórja. A videót egyébként ő maga töltötte fel Facebookra és a Corriere della Sera olasz napilap honlapján is megjelent. A férfit Olaszországban feltartoztattak és őrizetbe vették. „A bevándorlás jobban fizet, mint a drog” – ezt állította az egyik bűnözői csoport főnöke.
Az olasz hatóságok valamit a jelenség ellen csak nagyon nehezen tudnak tenni – folytatta a tudósító. Sárközi Júlia hozzátette, önmagáért beszél, hogy tavaly több mint 70 embert vettek őrizetbe szintén Dél-Olaszországban, egy másik táborban. Rávilágított, az olasz hatóságok 2005 és 2015 között több mint százmillió eurót kaptak a tábor fenntartására, és ebből több mint 30 millió a helyi bűnszervezet kezébe került.
A tudósító emlékeztetett, ezeket a táborokat Olaszország még 2015-ben állította fel, továbbá felelevenítette azt is, hogy az elmúlt években több mint százezer, de volt, hogy majdnem kétszázezer ember érkezett Olaszországba egy év alatt. Hozzáfűzte, miután ezeket az embereket el kell helyezni, a közbeszerzési pályázatokból az olasz bűnszervezetek is részesülnek.
Sárközi Júlia megjegyezte, az Olaszországba érkező emberek mintegy háromnegyede nem számít menedékkérőnek, tehát illegális bevándorlók. Kiutasításuk azonban még várat magára.
Kapcsolódó cikk:
Violenza sessuale e migrazione
Questo rapporto porta alla luce il problema delle violenze sessuali perpetrate ai danni delle.
Donne provenienti dall’Africa sub-sahariana in viaggio verso l’Europa.
Durante il viaggio, in particolare in Marocco, subiscono altri attacchi e abusi sessuali e spesso cadono nelle mani di organizzazioni dedite allo sfruttamento della prostituzione. Poche di queste donne osano parlare per paura di ritorsioni.
Medici Senza Frontiere ha raccolto dati e testimonianze, durante le sue attività di assistenza medica, che rivelano un fenomeno di dimensioni preoccupanti che richiede una risposta urgente da parte del Marocco e dai paesi dell’ Unione Europea.
Szexuális erőszak és migráció:
..A Médecins Sans Frontières orvosi segítségnyújtási tevékenysége során adatokat és bizonyságokat gyűjtött össze, amelyek olyan aggasztó dimenziók jelenségét tárják fel, amelyek Marokkó és az Európai Unió országai sürgős választ igényelnek!
Forrás: M1 Ma Reggel, medicisenzafrontiere.it