A fahéj az egyik legrégebbi fűszer a földön. A fahéjban található illóolaj a mézben található hidrogén-peroxidot előállító enzimmel együtt a leghatékonyabb természetes mikróba ellenes hatóanyag, amely megakadályozza a baktériumok és gombák elszaporodását a szervezetben.

Összeállítottunk egy listát, hogy a fahéj-méz kombó milyen bajokra nagyon hatékony.

Rák kockázatának csökkentése

Nemrégiben megerősítést nyert, hogy a méz és a fahéj csökkenti a gyomorrák kialakulásának kockázatát.

Szívbetegség

Kombináld a mézet fahéjas porral amiből keverj ki pasztát. Egy szelet kenyérre kenve, rendszeresen fogyasztva a reggelire lekvár helyett csökkenti a koleszterinszintet és megvéd a szívrohamtól.

Ízületi gyulladás

Egy pohár forró vízhez adjunk két evőkanál mézet és egy teáskanál fahéjport. A kapott keveréket reggel és este fogyasszuk. Rendszeres fogyasztása hatékonyan gyógyítja a krónikus ízületi gyulladást.

Epehólyag-fertőzés

Keverjünk össze egy pohár meleg vizet, két evőkanál fahéjport és egy teáskanál mézet. Rendszeresen fogyasszuk a keveréket. Ez megöli az epehólyag mikrobákat.

Koleszterin

Adj hozzá két evőkanál mézet és három teáskanál fahéjat egy nagy csésze teához. A keverék rendszeres fogyasztásával, a koleszterin szintje 10% -kal csökken.

Meghűlés

Keverj össze egy evőkanál mézet és egy ¼ evőkanál fahéjat. Fogyaszd három napig a hideg, krónikus köhögés, valamint a eldugult arcüreg, orrüreg kitisztítására.

Gyomorfájdalom

A méz és a fahéj keveréke hatékonyan gyógyítja a gyomorfájdalmat. Rendszeresen fogyasszuk fekély esetén.

Az immunrendszer

A fahéj porral kombinált méz jelentősen javítja az immunrendszert és védi a szervezetet a baktériumoktól és vírusoktól.

Influenza

Spanyol kutatók felfedezték, hogy a méz olyan természetes összetevőt tartalmaz, amely képes a vírusok elpusztítására és az influenza elleni védelemre.

Meddőség

Az ókori görögök napi két evőkanál mézet használtak, mielőtt házaséletet éltek a meddőség kezelésére. Japánban, Kínában és a Távol-Keleten úgy vélik, hogy   egy csipetnyi fahéj és fél teáskanál méz bedörzsölése az ínybe, kezelheti a nők meddőségét. A keverék a nyálon keresztül szívódik fel, és kerül be a szervezetbe.

Fogyás

Forraljunk fel a mézet és a fahéjport egy pohár vízben. A keveréket minden reggel üres gyomorra fogyaszd, fél órával a reggeli előtt. Rendszeresen fogyasztva segít a fogyásban.

Rossz lehelet

A dél-amerikai emberek meleg vízzel, egy teáskanál mézzel és fahéjjal mossák a szájukat. Ez egész nap friss leheletet biztosít.

Pattanás

Kombináld a mézet és a fahéjat, keverd jól össze.. Kend a pattanásokra elalvás előtti. Másnap reggel öblítsd le az érintett területet.

Rovarcsípés

Keverj össze két evőkanál langyos vizet és egy evőkanál mézet. Adj hozzá egy teáskanál fahéjport, és jól keverd össze. Kend a keveréket a rovarcsípésre. Két percen belül megkönnyebbülést fogsz érezni.

Hajhullás

Azok az emberek, akik hajhullással és kopaszodással szembesülnek, egy evőkanál mézet, egy teáskanál fahéjat és egy evőkanál olívaolajat kell összekeverniük, és a keveréket a fejbőrükbe masszírozni. Hagyd hatni 15 percig, majd öblítsd le. 5 percig, majdnem ugyanolyan hatásos lesz.

Fogfájás

Keverjünk össze egy teáskanál fahéjport és öt teáskanál mézet.. Naponta háromszor használjuk fájó fogra.

Emésztési zavar

Keverjünk össze a fahéjport két evőkanál mézzel. A keveréket étkezés előtt fogyasszuk. Javítja az emésztést, és lehetővé teszi, hogy a szervezet könnyen megbirkózzon a legnehezebb ételekkel is.

Hosszú élet

A tea mézzel és fahéjjal történő kombinációja meghosszabbíthatja életünket. Keverj össze egy evőkanál fahéjat, 4 evőkanál mézet és 3 csésze vizet. Forrald fel a keveréket és fogyassz ¼ csészét naponta 3-4 alkalommal. A bőröd lágy és szép lesz, és megakadályozza a ráncok kialakulását.

Bőrfertőzések

Keverj össze a mézet és a fahéjat, és vidd fel a keveréket a fertőzött területekre. Hagyd rajta 30 percig.

Fáradtság

Keverj fél evőkanál mézet és fél teáskanál fahéjat egy pohár vízben. Fogyaszd el az italt délután vagy minden alkalommal, amikor fáradtnak érzed magad. Ez az ital mindössze egy hét alatt növeli az életerőt.

Hasznos volt? akkor ne felejtsd el megosztani!

(A fentiek nem minősülnek orvosi tanácsnak, és betegség esetén nem helyettesítik a szakszerű kezelést)

Forrás: tudasfaja.com