Meglepte, hogy „megrendült egészsége” miatt menesztették. Köszöni, jól van.
A Népszavának Tiba Sándor azt mondja, csodálkozott, amikor azt olvasta a különböző lapokban, hogy baj van az egészségi állapotával és ezért mentették fel. Németh László, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) főigazgatója a döntést hivatalosan azzal indokolta, hogy nyugdíjas korú, de az volt már akkor is, amikor kinevezték.
A menesztett főigazgató szerint inkább az lehetett az ok, hogy az öt tagkórház fúziójakor átnézte a szerződéseket. Csaknem tucatnyit, mivel előnytelenek voltak, megszüntetett. Talált egy-két nagyobb horderejű, problémás, pénzügyi szempontból kétséges megállapodást is. Az egyik egy sugárterápiát biztosító, a másik a parkolókat üzemeltető cégé volt. Ezt jelezte az ÁEEK területi igazgatójának.
Miután ezt megvizsgálták, összehívtak egy egyeztetést az egészségügyért felelős államtitkárságra. Ott volt az államtitkár, és az ÁEEK vezetői, ők is megerősítették, hogy jól látják a problémát, és az a döntés született, hogy ne utaljanak a sugárterápiás ellátásért. Ennek nincs írásos nyoma és nem tudja, hogy a szerződés miatt váltották-e le, de valami szerepe biztosan volt benne, hiszen a kórház jól működik. Ezt az ÁEEK főigazgatója is elmondta, amikor a menesztését bejelentette.
A lap megkérdezte az Állami Egészségügyi Ellátó Központot, mi volt Tiba Sándor felmentésének oka, írnak-e ki pályázatot a posztjára, de érdemi választ nem kapott. A sugárterápiát biztosító cég pedig csak annyit közölt, hogy a kórház új megbízott főigazgatójával, Papp Tiborral korrekt az együttműködésük.
Kapcsolódó cikkek:
Hűtlen kezelés miatt nyomoznak a miskolci kórház ügyében
Egy panamai hátterű cég 15 évre megkapta magának a miskolci kórház onkológiáját, milliárdos kár érhette az intézményt ezzel.
Nyomozás indult hűtlen kezelés gyanújával a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kórház és a Medcenter Kft. között kötött szerződések miatt – közölte az ORFK az Indexszel. A Nemzeti Nyomozó Iroda folyamatban lévő nyomozásáról nem árultak el részleteket.
A lap szerint emiatt távozik Csiba Gábor főigazgató április elején a kórház éléről. Még 2007-ben kötött a megyei kórház szerződést egy panamai hátterű céggel az onkológiai osztály fejlesztésére és üzemeltetésére. A megállapodás 15 évre szól és nem lehet felbontani, ami miatt több milliárd forint kár éri a kórházat.
Csiba korábban a Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője volt a városban, de kitették a pártból. Az eljárás ellenére az áprilisban várható távozása ellenére “országos jelentőségű feladatot” szánnak neki.
Csibáról legutóbb akkor írtunk, amikor megtiltotta a kórház dolgozóinak, hogy a Facebookon az intézményről rosszat írjanak, ilyen tartalmat megosszanak, kedveljenek.
Több orvos otthagyta a miskolci szuperkórházat
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház és a Semmelweis Kórház és Egyetemi Oktatókórház összevonásának eredeti célja az volt, hogy a dolgozók terhelését megosztja majd a két intézmény, a betegeket pedig jobb színvonalon látják majd el a lehető leghamarabb.
Azonban Barkai László, a Gyermekegészségügyi Központ korábbi vezetője nyílt levélben közölte, nem tud egyetérteni a központ leépítésével, nem adja hozzá a nevét, ezért távozik a miskolci kórházból, és Egerben folytatja tovább munkáját – írja a Népszava
Miskolc volt az egyik utolsó város, ahol megtörtént a kórházak integrációja, viszont az új intézmény vezetője nem a nagy megyei kórház korábbi igazgatója lett, hanem Tiba Sándor, a jóval kisebb miskolci kórház korábbi igazgatója, aki egyébként Tiba István fideszes képviselő testvére.
Nem Barkai László az egyetlen, aki az elmúlt hónapokban otthagyta az átminősített kórházat, többeket elküldtek, voltak, akik méltatlan helyzetben önként távoztak az intézményből: köztük van a radiológiai központ és laboratórium vezetője is.
Forrás: hir24.hu